Designeri » A » Floral Fructat « Grupuri

What We Do In Paris Is Secret A Lab on Fire unisex

What We Do In Paris Is Secret A Lab on Fire unisex

miere
What We Do In Paris Is Secret A Lab on Fire unisex Imagini What We Do In Paris Is Secret A Lab on Fire unisex Imagini What We Do In Paris Is Secret A Lab on Fire unisex Imagini What We Do In Paris Is Secret A Lab on Fire unisex Imagini What We Do In Paris Is Secret A Lab on Fire unisex Imagini

What We Do In Paris Is Secret de A Lab on Fire este un parfum Floral Fructat unisex. What We Do In Paris Is Secret a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Notele de varf sunt bergamot, miere alba si lici; notele de mijloc sunt vanilie, heliotrop si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, balsam Tolu si boabe de tonka.

bergamot miere alba lici

vanilie heliotrop trandafir

lemn de santal ambra balsam Tolu boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about What We Do In Paris Is Secret by A Lab on Fire.

Private Collection Amber Ylang Ylang
The Sovereigns of Egypt
Tardes

What We Do In Paris Is Secret Recenziile parfumurilor

Este un parfum moale, cremos, cu miros de ambra si heliotrop, insa este ine echilibrat, nefiind prea dulce sau prea imbacsit. Mai tarziu simt bine migdala amaruie, insa invaluita in ambra. Vanilia indulceste putin parfumul pe parcursul lui, insa nu devine prea dulce. Ramane un parfum moale ca un pulover de casmir. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 8/10

nelly_rose
nelly_rose

Dominique Ropion a creat cateva din parfumurile mele preferate asa ca trebuia neaparat sa-l testez si pe acesta. Am avut cativa stropi din acest parfum, cat sa-l port o zi si mi-a facut mare placere. E un parfum gurmand fin, cremos si deloc opulent insa cu un siaj mediu si persistenta indelungata. L-am simtit toata ziua desi nu m-asteptam.
Mie imi aduce aminte de dulceata de cirese negre amare servita cu orez cu lapte si vanilie. Nota amaruie de la migdale se simte foarte bine si reduce din dulceata parfumului. Pe langa heliotropul vanilat si amarui parfumul are si ceva proaspat in el, nu stiu ce e, posibil trandafirul.

Perfect. Pur si simplu perfect! Nici nu stiu cu ce sa incep...cred ca m-a atras intai numele (daca e vorba de Paris si de secrete imediat ma declar interesata), apoi parfumierul - Dominique Ropion - geniul care ne-a dat Alien, Lalique le Parfum, Carnal Flower, Flowerbomb etc etc, bineinteles si notele: heliotrop, vanilie, miere, ambra, ahhh aici ma invart in elementul meu! Parfumul face deja ravagii printre fanii de gurmande de nisa, astfel ca incepe sa fie tot mai des pomenit si pare a deveni un parfum de referinta in categoria gurmanda floral-fructata.

Mie personal imi place si prezentarea, poate sunt unii carcotasi care gasesc aici un punct slab de care sa se agate: sticla e simpla, ca un flacon de aracet si vine intr-o punga de aluminiu pe care o tai cu foarfeca pentru a o desigila. Dar ce cool mi se pare! Ador sa descopar noi abordari, mai ales cand sunt ingenioase, indraznete si simple!
Mirosul e si nou pe de o parte, dar si un pic familiar: parca toate parfumurile vanilate care-mi plac au fost reunite in el. Gasesc usoare asemanari cu Lalique Le Parfum, Heliotrope Etro si chiar si un pic din Cristobal de Baleciaga. DAR, What we do...e toate si mai mult! Incepe ca unisex, deoarece are o latura usor intepatoare (lici, tu esti?), sau poate chiar heliotropul care de cele mai multe ori e rebel in deschidere, dar se incalzeste si indulceste progresiv devenind fara dubii feminin.
Are o dulceata de guma de mestecat, vanilia si heliotropul se disting cel mai clar, iar in spate ambra subliniaza dulceata cu acorduri foarte calde.

Ce voi face in Paris ramane secret, insa nu voi face nici un secret din faptul ca sunt indragostita de acest parfum!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica What We Do In Paris Is Secret dupa A Lab on Fire. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre What We Do In Paris Is Secret de A Lab on Fire reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Puredistance Opardu Amouage Honour Woman Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Alameda By Kilian Back to Black Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Ormonde Jayne Frangipani Christian Dior J`Adore L`Absolu Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Insolence Eau de Parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle En Passant Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Hermes 24 Faubourg Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Terry de Gunzburg Ombre Mercure Amouage Ubar