Designeri » A » Lemnos Aromatic « Grupuri

Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex

Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex

ierbos
Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex Imagini Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex Imagini Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex Imagini Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex Imagini Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex Imagini Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex Imagini Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Acqua di Parma unisex Imagini

Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea de Acqua di Parma este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt mirt, busuioc, lamaie si bergamot; notele de mijloc sunt note marine, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt mastica, ienupar, cedru si ambra.

mirt busuioc lamaie bergamot

note marine iasomie trandafir

mastica ienupar cedru ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea by Acqua di Parma.

Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Primul lucru pe care trebuie sa-l reusesc daca vreau sa descriu corect acest parfum este sa scap de ceea ce imi evoca intreaga linie BLUE MEDITERRANEO, anume: livezi cu pomi in care atarna lamai zemoase si grele, in zare o mare albastra(normal ca Mediterana) si linistita, veliere ancorate in larg, de pe care inotatoare curajoase, bronzate maxim, fac salturi in marea linistita….
Dar, daca dau jos toate acestea, cu ce raman? Pentru ca MDP exact pentru asta e nascut( si innascut) , pentru a fi folosit la greu pe soare, mare, adiere de vant, tesaturi fine, piele bronzata!
In privinta notelor, cine e familiarizat cat de cat cu casa Aqua di Parma, recunoste usor combinatia lor deja patentata dintre citrice ( lamaie si bergamota) si iasomie. Nu stiu daca mai stiti mirosul glicerinei, in sticle galbene de plastic, de acum vreo 30 de ani, mie mi se pare ca exista o asemanare.
Trasatura principala a parfumului , care nu stiu daca e calitate sau defect, ar fi ca parfumul reuseste sa fie concomitent 3 in 1 : citric, aromatic-ierbos dar si lemnos.
Usor intepator si cu o tenta sapunoasa, e perfect pentru a fi purtat in vacanta…. Corporatistii (de orice gen) din cladirile cu minim 15 etaje, coplesiti de e-maluri si dead line-uri , il pot folosi ( in varianta generoasa 120 ml) chiar si dupa vacanta , ca spray odorizant pentru birou sau in iesirile de vineri seara la berariile posh.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Acqua di Parma Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Acqua di Parma Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea dupa Acqua di Parma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea de Acqua di Parma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
Davidoff Cool Water Deep Sea Scent and Sun Jean Patou Voyageur Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - Miroir Des Vanites Pierre Cardin Pierre Cardin pour Homme Adidas Fair Play Mark Buxton Wood & Absinth Fred Hayman 273 Indigo for Men Pacifica Sandalwood Princesse Marina De Bourbon M de Bourbon DSH Perfumes Bancha Michael Storer Kadota Rasasi Mahyouba