Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

Adam Levine for Women Adam Levine de dama

Adam Levine for Women Adam Levine de dama

Adam Levine for Women Adam Levine de dama Imagini Adam Levine for Women Adam Levine de dama Imagini

Adam Levine for Women de Adam Levine este un parfum Oriental Floral de dama. Adam Levine for Women a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Yann Vasnier. Notele de varf sunt sofran, citrice, galbenele si condimente; notele de mijloc sunt iasomie indiana, lemn de santal australian si petale de trandafir; Notele de baza sunt rasina benzoica si vanilie.

sofran citrice galbenele condimente

iasomie indiana lemn de santal australian petale de trandafir

rasina benzoica vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Adam Levine for Women by Adam Levine.

Santal Blush
Sensuous
Samsara Eau de Parfum

Adam Levine for Women Recenziile parfumurilor

feuille.d.hiver
feuille.d.hiver

mă enervează teribil. e foarte plăcut! o vanilie condimentată plăcut, mult santal. dar e aproape absent ca siaj. nici longevitatea nu-i nu ştiu ce. îmi pare echivalentul unei creme de corp de calitate. supradozez, supralicitez, aplic în draci, pentru că miroase chiar rafinat, chiar elegant. dar nici ţesăturile nu-l menţin mai mult de câteva ore. îmi pare rău, dar e prea discret pentru mine. voi căuta parfumurile cu care observ aici că e asemănat, pentru că, repet, mirosul e echilibrat, bine melanjat, îi lipseşte o calitate esenţială: să se simtă, să fie, să fie parfum!

muneca_brava
muneca_brava

Un parfum cald,cremos, lemnos,complex, interesant, dens, pretentios si destul de greu de acceptat.Il percep mai degrabă ca pe un parfum de seara/ocazie.Se simte vanilia inca de la primele note,dar de data asta condimentele si lemnul de santal "ii iau fata". Nu stiu de unde, dar imi pare cunoscut mirosul cu ceva ce am testat dar nu am cumparat , caci sigur nu este un parfum pe care l-as purta.Nu este pe stilul meu insa apreciez faptul ca este ff bine "blenduit' si persista ff mult-prea mult daca nu te intelegi cu el.Potrivit pt doamne +30, elegante, distinse, carora le plac parf. condimentate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Adam Levine Adam Levine for Women fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Adam Levine Adam Levine for Women, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Adam Levine for Women dupa Adam Levine. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Adam Levine for Women de Adam Levine reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Lancome Tresor Calvin Klein Obsession Night Woman Clarins Par Amour Oleg Cassini Cassini Tauer Perfumes 01 Le Maroc Pour Elle Vero Profumo rubj Alexandra de Markoff Alexandra Avon Far Away Dreams Humiecki & Graef Geste Rasasi Al Taif Rasasi Attar Mubakhar Belinda Brown Blessings