Designeri » A » Oriental « Grupuri

Oeillet Bengale Aedes de Venustas unisex

Oeillet Bengale Aedes de Venustas unisex

Oeillet Bengale de Aedes de Venustas este un parfum Oriental unisex. Acesta este un parfum nou Oeillet Bengale a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Rodrigo Flores-Roux. Notele de varf sunt curcuma, scortisoara, piper negru, cardamom, cuisoare si sofran; notele de mijloc sunt trandafir, piper alb, capsuni si note florale; Notele de baza sunt vanilie, balsam Tolu, rasina benzoica si labdanum.

curcuma scortisoara piper negru cardamom cuisoare sofran

trandafir piper alb capsuni note florale

vanilie balsam Tolu rasina benzoica labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oeillet Bengale by Aedes de Venustas.

Oeillet Bengale Recenziile parfumurilor

YRAHD
YRAHD

O minune de Parfum! În 2014 am avut o mostra originala și de-atunci nu-l pot uita! Miroase a garoafe alea micuțe aromate proaspete și dulci, ear în fond condimente aromate!!! Flacon este elegant și culoarea lui sa potrivește cu miros! Sper când mai de curând să-l am!

ala2006
ala2006

Daca priviti sticla eleganta si va veti astepta la un continut sofisticat, ei bine nu veti gasi asta! Daca priviti pretul si va asteptati la un parfum cu persistenta imensa si siaj ucigator, nici asta nu veti gasi! Dar daca vreti un zambet pe buze si o senzatie de fericire fara un motiv anume, cu siguranta ca de asta veti avea parte! :)
E un parfum simplu, ce reda destul de realist mirosul acelor garofite mici si roz. E un parfum al amintirilor fericite. Cat timp l-am purtat, m-a plimbat prin mangaierea blanda a mainilor aspre de munca si zbarcite ale bunicii, apoi prin zilele cand stateam pe balconul camerei adolescentei mele, unde petreceam ore intregi cu prietenele la cafea si despicam in patru emotiile primelor iubiri amestecate cu cele pentru teze si examene de final de liceu, balcon in care am crescut aceste flori tot timpul cat am locuit la parinti. Asta nu il face insa un parfum pentru adolescente, dimpotriva!
Ca si longevitate dureaza cam 6 ore, cu siaj destul de mic, dar se simte tare placut in momentul in care "vorbesti" si cu mainile, asa cum facem toti cateodata sau cand adie vantul.
Daca mi-as putea permite pretul lui, l-as cumpara fara sa clipesc.
Este naucitor de frumos in simplitatea lui!

manuelag
manuelag

O combinatie absolut fantastica! Rezultatul: miros de garofite! Ciudat! Cum se poate ca un trandafir si niste cuisoare sa aiba acel aer de garofita? Ce-i drept...parca e mai pregnant, mai intens!
incepe intepator si repejor raman doar cei doi solisti. Cand si cand mai razbate o nota piperata, dar parfumul este destul de liniar...ceea ce nu ma deranjeaza deloc! Este pe lista de ,, p'asta il vrrrrrreau!'' :)
Purtatoarea: un floral feminin, frumos, potrivit unei femei cochete, cu un aer sauvage. Dezordinea aranjata a parului si a tinutei cu siguranta ar completa acest parfum foaaaarte dragut!
Locatia: in aer liber, poate si la un private party, in serile racoroase de vara sau toamna tarzie!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Aedes de Venustas Oeillet Bengale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Aedes de Venustas Oeillet Bengale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oeillet Bengale dupa Aedes de Venustas. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oeillet Bengale de Aedes de Venustas reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Robert Piguet Visa 2007 Guerlain Shalimar Parfum Initial Xerjoff Lira L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Juliette Has A Gun Oil Fiction MDCI Parfums Cuir Garamante Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Honour Woman Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Frederic Malle Portrait of a Lady Bottega Veneta Bottega Veneta Sospiro Perfumes Erba Pura J.F. Schwarzlose Berlin Trance Fragonard Grain de Soleil Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Parfum L`Artisan Parfumeur Onde Sensuelle Molinard Patchouli Intense Cartier Must de Cartier Puredistance White