Designeri » A » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Agent Provocateur Agent Provocateur de dama

Agent Provocateur Agent Provocateur de dama

Agent Provocateur Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Agent Provocateur de dama Imagini

Agent Provocateur de Agent Provocateur este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Agent Provocateur a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Christian Provenzano. Notele de varf sunt magnolie si sofran indian; notele de mijloc sunt gardenie, vetiver, trandafir marocan si iasomie egipteana; Notele de baza sunt ambra, mosc si cedru.

magnolie sofran indian

gardenie vetiver trandafir marocan iasomie egipteana

ambra mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Agent Provocateur by Agent Provocateur.

Lady Vengeance
Midnight Oud
Diamond Dust Edition
Zino Davidoff
Oudh Al Mubakhhar

Agent Provocateur Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Pe acest parfum ( si pe cele 6 flankere ale sale) Christian Provenzano, parfumier cu carte de vizita beton, si-a facut mana pentru urmatoarele sale parfumuri, vreo 30 la numar numai pentru Boadicea the Victorious.
Long story short : AP este un amor mezaliant intre trandafir si mosc, ispravit cu mariaj dar nu si cu plictiseala.
Moscul este bun, fidel, statornic, nu unul care-si rupe gatul dupa alte flori din piramida . Ramane fidel Rozei iar fata de don’soarele Gardenia, Iasomia si Magnolia pastreaza distanta corespunzatoare ce se tine ( in majoritatea cazurilor) fata de bunele prietene –necasatorite -ale sotiei . 
Sofranul este cel care asigura condimentarea casniciei iar gura de aer proaspat( pentru care sotii trebuie sa faca ceva mai mult decat sa deschida fereastra) o aduce vetiverul.

Si nici ca trebuie mai mult pentru o convietuire confortabila si de durata, cu certe inclinatii aventuroase dar cosumate , din fericire, in interiorul casniciei , pe pat din lemn de cedru ( sic) .

Imi place Agent Provocateur pentru ca nu imi da cu portia cand mie mi-e pofta de un parfum cu trandafir si mosc, nu disimuleaza in decadent sau rafinat , nu ma tine cu sufletul la gura in asteptarea unui deznodamant sau a unei lamuriri, nu imi vorbeste in fraze lungi( cam ca mine, acum :))
Tot la plusuri i-as mentiona o asprime aparte, sesizabila inca din primele note dar apoi satinata , estompata in favoarea calitatilor sigure si previzibile conferite prin semnatura parfumierului sau.

Daca i-as fi facut eu campanie publicitara , un posibil slogan ar fi fost : Agent Provocateur - Garantat, Provenzano! :)

Marisi
Marisi

Enigmatic, gotic, pentru femeia fatala, senzuala si erotica, Agent Provocator este lasciv, ametitor, ca o arma in mana femeii care stie cum sa se joace pentru a castiga in lupta cu seductia. Incepe aspru si condimentat, un sofran picant si aromat il face gotic, usor dark si salbatic.trandafirul ii reda feminitatea si misterul iar moscul ii da caracterul dirty, senzual.
Dintre toate combinatiile de trandafiri picanti, gotici si plini de erotism, mi se pare varianta cea mai buna mai ales daca paciuli nu se regaseste printre notele voastre preferate.
Siajul mediu, persistenta medie!

carmena72
carmena72

Buna! Am cumparat acest parfum deoarece am auzit ca e parfumul actritei Charlize Theron (una din actritele mele preferate). Este un parfum pentru toamna-iarna (mai degraba iarna).Un parfum unic si intersant pentru femei puternice si sigure pe ele. Un parfum deosebit!

Dupa ce ani de zile l-am ocolit fara motiv, m-am indragostit de el de la prima aplicare.
N-am simtit deloc sofranul, pe mine a fost floral-moscat de la bun inceput. De fapt, ca sa fiu foarte sincera, inceputul sau mi-a adus aminte imediat de notele de baza din Lovely- Sarah Jessica Parker (stiu, nicio legatura, este doar perceptia mea). Apoi a intrat in scena trandafirul si parfumul a devenit absolut irezistibil.
Nimic animalic, nimic ucigator, nicio urma de vetiver si, din fericire pentru mine, care nu prea agreez nota, nici gardenie. Doar trandafir si mosc care persista si persista ore in sir. Senzual? Da, cat cuprinde. Masculin? Nici vorba.
Siaj moderat, n-am intoxicat pe nimeni cu cele 4 pufuri aplicate, longevitate peste medie, desi pielea mea uscata rareori pastreaza urme parfumate dupa 8 ore.
Multe-multe multumiri Marieidid si Oanei_Mirra!

sophie
sophie

Am tot ezitat sa cumpar acest parfum deoarece nu ma atragea ambalajul(dadea iluzia de parfum prea cuminte). Cand l-am mirosit prima data am fost uimita, deoarece auzisem multe pareri impartite. Da,acest parfum este bine sa se achizitioneze dupa ce s-a testat, deoarece are un miros deosebit, greu. Il recomand dupa varsta de 25 de ani. Pentru unele persoane este greu de tolerat. Insa nu si pentru mine. Este un parfum animalic, toxic insa fin . Puternic dar nu neaparat dulce. Agent provocateur urla a sexualitate mascata. Indecent de senzual si usor masculin. Se potriveste sezoanelor reci buzelor bordeaux si rochiilor negre lungi din dantela. Si nu numai. Daca sunteti curajoase, il puteti purta oriunde.
Longevitate mare, siaj moderat.
Pret acceptabil.

Addict
Addict

Sunt întru-totul de acord cu Adelinasworld!
După trei ore am descoperit un cu totul alt parfum pe mana mea...chiar uitasem de el,pentru că mi s-a părut aspru și înecăcios în debut.Dar a avut loc "îmblanzirea scorpiei" ; pt. iubitoarele trandafirului este demn de luat în seamă !
Notă:seamănă bine,pană la un punct,cu JHG-"Vengeance- Extreme",deși acesta din urmă este mai bine lucrat(traseele lor se despart cand apare paciuli-ul în JHG).

Adelinasworld
Adelinasworld

Un parfum foarte sexy si inselator!
Inceputul m-a dezamagit din cauza sofranului care face parfumul aspru si picant si am crezut ca nu o sa imi placa. Ma bucur ca am avut rabdare si drept rasplata am primit un trandafir bordo, cu petale desfacute ostentativ, cu ghimpi ascunsi printre frunze. Trandafirul pastreaza nota picanta, dar o acapareaza si o transforma in servitoarea lui umila. Moscul invaluie compozitia, dar nu e deloc gretos, ci face parfumul si mai senzual. Spre final simt destul de pregnant nota de vetiver.
Siaj si persistenta multumitoare. Imi place!

Eau De Parfum 1oz
Eau De Parfum 3.4oz
Agent Provocateur Agent Provocateur Eau De Parfum for women 3.4 oz
Agent Provocateur Agent Provocateur Eau De Parfum for women 3.4 oz
Eau De Parfum 1.7oz
Agent Provocateur Perfume by Agent Provocateur, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 6.7oz
Agent Provocateur Perfume by Agent Provocateur, 6.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Agent Provocateur Perfume by Agent Provocateur, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.3oz
Eau De Parfum 6.7oz
Agent Provocateur by Agent Provocateur Eau de Parfum Spray 6.7 oz for Women
Agent Provocateur by Agent Provocateur Eau de Parfum Spray 6.7 oz for Women
Gift Set 1.7oz
Agent Provocateur Agent Provocateur Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Sauce Body Glamour 150ml 5.07oz 2pcs
Gift Set 1.7oz
Agent Provocateur Agent Provocateur Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Cream 150ml 4.76oz 2pcs
Agent Provocateur Eau De Parfum Spray with Diamond Dust 50ml 1.7oz
Agent Provocateur Eau De Parfum Spray with Diamond Dust 50ml 1.7oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Agent Provocateur Agent Provocateur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Agent Provocateur Agent Provocateur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Agent Provocateur dupa Agent Provocateur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Agent Provocateur de Agent Provocateur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Agent Provocateur L'Agent Christian Dior Dune Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Christian Dior Dior Addict Lorenzo Villoresi Teint de Neige Calvin Klein Obsession Prada Infusion d'Iris Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Tom Ford Noir de Noir Guerlain Shalimar Parfum Initial Molinard Habanita By Kilian Back to Black Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Poison Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chanel Chance Eau Fraiche