Designeri » A » Floral « Grupuri

Agent Provocateur Maitresse Agent Provocateur de dama

Agent Provocateur Maitresse Agent Provocateur de dama

Agent Provocateur Maitresse Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Maitresse Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Maitresse Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Maitresse Agent Provocateur de dama Imagini Agent Provocateur Maitresse Agent Provocateur de dama Imagini

Agent Provocateur Maitresse de Agent Provocateur este un parfum Floral de dama. Agent Provocateur Maitresse a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Christian Provenzano. Notele de varf sunt petale de lotus si ylang-ylang; notele de mijloc sunt osmanthus, stanjenel, iasomie Sambac si frunza de violeta; Notele de baza sunt piele intoarsa alba, mosc, cedru si ambra.

petale de lotus ylang-ylang

osmanthus stanjenel iasomie Sambac frunza de violeta

piele intoarsa alba mosc cedru ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Agent Provocateur Maitresse by Agent Provocateur.

Agent Provocateur Maitresse Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Un floral, usor aldehidic, cu o tenta sapunoasa si cremoasa, Maitresse este un parfum despre iasomie si aldehide, totul pe o baza floral-moscata.
Cu o usoara tenta vintage, parfumul se deschide cu o iasomie sambac imbracata in aldehide, mosc si ylang ylang. Acest melanj imi aminteste vag de Pure Poison,
Se aprinde usor pe piele, alcoolic, intra in scena rapid aldehidele si iasomia apoi in maxim o ora se stinge si ramane vag pe piele un miros moscat murdar.
Siaj mediu, persistenta slaba!

Este un parfum cu violeta + iasomie aldehidica, ce mie nu imi spune foarte mare lucru... Adica seamana oarecum bine cu multe din parfumurile anilor 80, fara insa a avea opulenta acestora. Este deci un floral-aldehidic obisnuit. Nu este rau, nu ma intelegeti gresit, dar nu are mistrerul si inventivitatea lui Agent Provocateur EDP sau L Agent!
Persistenta si siajul sunt moderate. Nota mea: 6/10

SOPHIE.LOVE
SOPHIE.LOVE

Primul impact : alcool ....
Dupa 2-3 minute , un vag , pudrat , miros de flori .... apoi peste maxim 30 de minute ... nimic .

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Agent Provocateur Agent Provocateur Maitresse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Agent Provocateur Agent Provocateur Maitresse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Agent Provocateur Maitresse dupa Agent Provocateur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Agent Provocateur Maitresse de Agent Provocateur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chopard Casmir Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Pure Poison Givenchy Organza Agent Provocateur Agent Provocateur Annick Goutal Songes Lanvin Rumeur 2 Rose Burberry Burberry Women Hermes Eau Claire des Merveilles Chanel Chance Eau Tendre Yves Rocher Vanille Noire Prada Prada Candy Lancome Poeme Masaki Matsushima Mat Chocolat Guerlain Insolence Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dolce Vita Chanel Allure eau de parfum L`Erbolario Narciso Sublime Giorgio Armani Armani Mania