Designeri » A » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Diamond Dust Edition Agent Provocateur de dama

Diamond Dust Edition Agent Provocateur de dama

Diamond Dust Edition Agent Provocateur de dama Imagini Diamond Dust Edition Agent Provocateur de dama Imagini Diamond Dust Edition Agent Provocateur de dama Imagini

Diamond Dust Edition de Agent Provocateur este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Diamond Dust Edition a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Christian Provenzano. Notele de varf sunt magnolie si sofran indian; notele de mijloc sunt gardenie, vetiver, trandafir marocan si iasomie egipteana; Notele de baza sunt ambra, mosc si cedru.

magnolie sofran indian

gardenie vetiver trandafir marocan iasomie egipteana

ambra mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Diamond Dust Edition by Agent Provocateur.

Agent Provocateur
Magie Noire
La Panthere

Diamond Dust Edition Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

O splendoare! Mulțumesc, Andrada!
90% identic cu AP, doar o idee mai ușor și mai floral. E mai feminin fata de clasic, mai puțin uscat și lemnos, mai girly.

A dispărut acea parte care aducea a oud/paciuli și transforma debtul parfumului in ceva aspru si arzator, ca un fel de produs chimic din care ulterior inflorea trandafirul. In inima parfumului a crescut o magnolie sau o gardenie, în fine, o floare alba inmiresmata, care chiar îmi sugerează niște petale albe sidefii, translucide.

Seamănă cu Magie Noire înainte de reformulare, este absolut SPLENDID și nu miroase a parfum woody musk, ci exact ca un chypre franțuzesc pur sânge, din perioada anilor 70-90, înainte de nebunia IFRA care a distrus atâtea bijuterii olfactive. Imi amintesc parfumurile mamei mele din acea perioada si tin minte ca mai toate, desi chypre, miroaseau dulce a flori, erau poetice, nu sumbre si apasatoare. Lichenii le dadeau o profunzime aparte a notelor, o eleganta incontestabila, nu doar asprimea pe care o gasesc azi in chypre-le reformulate.

Aduce bine si cu Cartier La Panthere editia recenta, insa fara latura fructata.

Cine are nostalgia acelor vremuri și parfumuri trebuie neapărat sa-l încerce.

Este exact Agent Provocateur EDP cu sclipici (multicel) si o sticluta superba, plus o cutie la fel. Arata super in colectia mea, desi nu aduce nimic in plus pe plan olfactiv fata de ceea ce am deja.
Cat despre sclipici... Mi s-ar parea mai potrivit pe pielea bronzata, vara, dar nu cred ca as indrazni sa port bombita asta pe caldura. Sau cine stie?!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Agent Provocateur Diamond Dust Edition fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Agent Provocateur Diamond Dust Edition, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Diamond Dust Edition dupa Agent Provocateur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Diamond Dust Edition de Agent Provocateur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Calvin Klein Eternity Purple Orchid Ghost Ghost Serenity Olivier Strelli The World Is Wonderful Adidas Adidas Pure Energy Emanuel Ungaro Divas ID Parfums Ame Toscane Reflet d’Iris Trish McEvoy Trish McEvoy 4 Gardenia Musk Chantal Thomass Osez-Moi! Lanvin Lanvin L`Homme Elternhaus Unifaith (MoslBuddJewChristHinDao) Harvey Prince Temptress La Bouquetiere Embrasse Moi