Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

Fatale Agent Provocateur de dama

Fatale Agent Provocateur de dama

cacao
Fatale Agent Provocateur de dama Imagini Fatale Agent Provocateur de dama Imagini Fatale Agent Provocateur de dama Imagini Fatale Agent Provocateur de dama Imagini Fatale Agent Provocateur de dama Imagini

Fatale de Agent Provocateur este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou Fatale a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Jean-Marc Chaillan. Notele de varf sunt piper roz, coacaze negre si mango; notele de mijloc sunt gardenie, radacina de stanjenel si paciuli; Notele de baza sunt mosc, orhidee vanilata, ciocolata si labdanum.

piper roz coacaze negre mango

gardenie radacina de stanjenel paciuli

mosc orhidee vanilata ciocolata labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fatale by Agent Provocateur.

La Vie Est Belle
Flowerbomb
La Nuit Tresor
Tresor Eau de Parfum Lumineuse

Fatale Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Sora geamana cu Flowerbomb si La vie est Belle, Fatale face parte din familia vanilatelor-fructate, zemoase si cu tonuri suculente de coacaze si fructe de padure.
Oriental Vanilat, cu o supradoza de ciocolata, stinsa de o licoare densa de fructe de padure, Fatale este un liquior dulce si seducator, mult prea dulce pentru preferintele mele, este o otrava zaharisita si suculenta. Ingrediente de calitate, aroma nu este originala, insa foarte densa, opulenta si persistenta.

Este un parfum dulce si puternic, creeat exact in stilul momentului: praline si fructe. Este bogat, potrivit pentru iarna si se aseamana intr-adevar bine cu La vie est belle-Lancome. Siaj moderat-bun, persistenta foarte buna. Evaluare: 7/10

ramorariu
ramorariu

L-am primit ieri. L-am adorat de la primul puff. ..si urmatoarele 30 au fost absolut divine.. Am asteptat cu nerabdare dimineata sa il reaplic. E un fel de replica la LVEB..chipurile. Cel putin asa spun recenziile de pe fragrantica.com. Eu il consider mult mai reusit. Mai rotund, mai usor de tolerat, mai bine construit. Ciocolata nu imi aminteste de mirosul de praline belgiene, ci e o ciocolata neagra cu mult unt de cacao, fina, nu prea dulce, iar nota fructata e foarte bine dramuita, naturala si proaspata. Siaj si persistenta moderate..dar ce imi place..cel mai mult si cel mai mult..ca la nici in alt parfum, este faptul ca il pot aplica generos fara sa ma deranjeze mirosul dens si innecacios din notele de varf, pe care il simt de obicei, in mod agresiv, la mai toate parfumurile. Mi-e asa de drag, ca am uitat de orice alt parfum pe care il posed. Si am sa tot uit.. Nu am aplicat in viata mea atatea pufuri dintr-un parfum intr-o singura zi. Zero efecte adverse. Cu excepta adictiei!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Agent Provocateur Fatale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Agent Provocateur Fatale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fatale dupa Agent Provocateur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fatale de Agent Provocateur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chloe Love Eau Intense Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Lalique Lalique Le Parfum Trussardi My Name Boucheron Boucheron Cartier Baiser Vole Jean Paul Gaultier Classique Intense Guerlain My Insolence Givenchy Organza Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Forever and Ever Roberto Cavalli Just Cavalli Her Christian Dior Dior Addict Amouage Honour Woman Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Bvlgari Bvlgari Pour Femme Cartier La Panthere Bottega Veneta Bottega Veneta Chloe Love Story Panouge Isabey Gardenia