Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

L'Agent Agent Provocateur de dama

L'Agent Agent Provocateur de dama

L'Agent Agent Provocateur de dama Imagini

L'Agent de Agent Provocateur este un parfum Oriental Floral de dama. L'Agent a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Christian Provenzano. Notele de varf sunt ylang-ylang, aglica, piper roz, pelin si lemn de palisandru; notele de mijloc sunt osmanthus, iasomie, muscata, tuberoza si trandafir de mai; Notele de baza sunt mosc, laudanum frantuzesc, lemn de santal, paciuli, ambra, tamaie si smirna.

ylang-ylang aglica piper roz pelin lemn de palisandru

osmanthus iasomie muscata tuberoza trandafir de mai

mosc laudanum frantuzesc lemn de santal paciuli ambra tamaie smirna

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Agent by Agent Provocateur.

L'Agent Recenziile parfumurilor

dana22
dana22

Un concurent serios al celebrului Memoir...nu atat de rafinat, deci nici atat de scump, dar cu siguranta dark, gothic si muuult mai interesant.

Nici eu nu l-as incadra la orientale-florale, ci mai degraba la genul oriental-lemnos. Pe undeva, imi aminteste de Kenzo Jungle L'Elephant, minus notele de varf pe care acolo nu le suport. Este dark, putin dur la inceput, dar se imblanzeste foarte frumos. Tamaia este foarte diferita de cea din John Galliano, de exemplu; e mai aromata, mai dulceaga, mai visatoare, oarecum.
Il percep ca pe un parfum senzual, dar nu vulgar, molatic, potrivit unei zile friguroase la granita dintre anotimpuri, un parfum languros, care ispiteste la adulmecare... cat mai aproape de coltul buzelor :)

lily13ana
lily13ana

Mi-am dorit atat de mult acest parfum! Cand l-am primit am fost cam dezamagita, parea ca are un miros foarte ciudat. Insa dupa mai multe testari a inceput sa imi placa, dupa ce se duc notele de varf cel mai pregnant se simt tamaia si smirna cu putina iasomie si chiparoasa. Este un parfum dens, cu longevitate peste medie.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Agent Provocateur L'Agent fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Agent Provocateur L'Agent, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Agent dupa Agent Provocateur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Agent de Agent Provocateur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Agent Provocateur Agent Provocateur Tom Ford Black Orchid Lorenzo Villoresi Teint de Neige Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Thierry Mugler Alien Essence Absolue Amouage Amouage Lyric Woman Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dune Givenchy Hot Couture Nina Ricci Ricci Ricci Christian Dior Dior Addict Keiko Mecheri Loukhoum Chanel Allure Sensuelle Bois 1920 Relativamente Rosso Jimmy Choo Jimmy Choo Thierry Mugler Angel Eau de Toilette John Galliano John Galliano By Kilian Back to Black Serge Lutens Chergui