Designeri » A » Oriental « Grupuri

The Infidels Agonist unisex

The Infidels Agonist unisex

Vreau: 1

The Infidels Agonist unisex Imagini The Infidels Agonist unisex Imagini The Infidels Agonist unisex Imagini The Infidels Agonist unisex Imagini The Infidels Agonist unisex Imagini

The Infidels de Agonist este un parfum Oriental unisex. Notele de varf sunt piper roz, cuisoare, pelin, elemi, chimion si lamaie siciliana; notele de mijloc sunt trandafir de mai, trandafir turcesc, iasomie Sambac, iasomie egipteana, magnolie, stanjenel, ylang-ylang, smirna si opoponax; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, paciuli, ambra, lemn de santal, vetiver, balsam de Peru, cedru si vanilie.

piper roz cuisoare pelin elemi chimion lamaie siciliana

trandafir de mai trandafir turcesc iasomie Sambac iasomie egipteana magnolie stanjenel ylang-ylang smirna opoponax

laudanum frantuzesc paciuli ambra lemn de santal vetiver balsam de Peru cedru vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about The Infidels by Agonist.

The Infidels Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Pana acum, am testat 3 parfumuri Agonist: Onyx Pearl care nu ma reprezinta deloc (oudul, bata-l vina), Isis cu care imi satisfac din cand in cand pofta de ceva dulce, mirosind mostra si Infidels: un parfum care imi place tare mult. Dar toate parfumurile Agonist au ceva in comun, din pacate. Sunt prea efemere. Dispar cam repede de pe piele si siajul lor e mic. Iar pretul destul de mare pentru 50ml e inca un criteriu care ma convinge sa nu achizitionez una dintre esentele lor. Dar revenind la Infidels. In primul rand, numele! Numele este superb, dar, consider eu, parfumul nu se ridica la standardul acestuia. Te astepti sa fie ceva naucitor, arzator si demn de a-ti insela intreaga colectie cu el. Dar nu e chiar atat de ravasitor. Cu toate acestea, Infidels e un parfum frumos si interesant. Se deschide citric-aromat, o lamaie proaspat stoarsa peste frunze de pelin frecate cu piper si chimion. Etapa aceasta dureaza putin, rasinile incep sa incalzeasca intreaga compozitie, iar magnolia isi face aparitia. De aici, parfumul devine un oriental-floral aromat si putin condimentat. Dar ce imi place cel mai tare la Infidels este mirosul sau asemanator acetonei. Mai mult ca sigur de la smirna si magnolie, care il fac usor intepator, cu o tenta lamaioasa. In plan secundar se simt cateva arome dulci-vanilate si niste note vegetal-amarui. Mi-ar fi placut sa fie mai voluptuos dar nu, e foarte aerisit si luminos, in ciuda atator rasini si acorduri balsamice. Dar totusi, il gasesc foarte frumos si se poate purta in orice anotimp si moment al zilei.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Agonist The Infidels fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Agonist The Infidels, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica The Infidels dupa Agonist. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre The Infidels de Agonist reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Bath and Body Works Sensual Amber Pupa Puposhka Gold Creed Vanisia Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Fresh Tobacco Caramel Jardin de France Ambree Roja Dove Enslaved Paolo Gigli Excentrique pour Femme Ajmal Mawsouf Boadicea the Victorious Explorer Boadicea the Victorious The Exclusives Warrioress Des Filles a la Vanille Patchouli Princesse Hippie