Designeri » A » Oriental Vanilat « Grupuri

Vanilla Marble Agonist unisex

Vanilla Marble Agonist unisex

migdale
Vanilla Marble Agonist unisex Imagini Vanilla Marble Agonist unisex Imagini

Vanilla Marble de Agonist este un parfum Oriental Vanilat unisex. Notele de varf sunt vanilie, migdale si floarea tiare; notele de mijloc sunt orhidee, smochina, ambra si paciuli; Notele de baza sunt lemn de santal, vanilie, boabe de tonka si rasina benzoica de Siam.

vanilie migdale floarea tiare

orhidee smochina ambra paciuli

lemn de santal vanilie boabe de tonka rasina benzoica de Siam

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanilla Marble by Agonist.

Vanilla Marble Recenziile parfumurilor

Este un parfum cu o vanilie calitativa, deloc stridenta. Eu atat simt in acest parfum. Dar aceasta vanilie este suava, cremoasa si nu foarte dulce, deci foarte rafinata. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

nelly_rose
nelly_rose

Vanilla Marble debuteaza bogat, cremos si suculent cu note vanilate dulci si fructate. E o crema luxurianta, complexa, in care fiecare nota aduce ceva fara a domina. Florile tiare vin cu cremozitatea lor exotica, migdalele cu aroma de rahat loukhoum iar vanilia cu..vanilia. Dar mai are ceva, o nota care leaga toata compozitia si care ii confera unicitate parfumului: smochina. Nu am sesizat-o acum aproape un an cand l-am testat prima data si cred ca n-as fi simtit-o nici acum daca nu as fi descoperit intre timp Fig Tea de la Parfums de Nicolai. In aceste doua parfumuri, smochina nu e prezenta cu toate aromele ei pline, intense ci doar ca un sirop dulce, gelatinos si foarte lungit de smochina, un sirop aproape balsamic. Este mult mai evident in Fig Tea unde joaca rolul principal dar in Vanilla Marble acest sirop gelatinos si dulce confera o oarecare raceala acestei creme luxuriante de vanilie. Este coaja lucioasa care apare deasupra ei cand se raceste. Este marmura de vanilie. Exceptionala corelare a parfumului cu numele si sticla.
Dupa debutul bogat parfumul se transforma intr-un lapte caldut de migdale, cum bine a spus Rose, aromat cu vanilie, tiare cremoase si nu numai.
Siajul este destul de mare in prima ora apoi scade brusc dar nu as putea spune ca devine un parfum de piele. Longevitatea este moderata dar posibil sa fie si mai mare in anumite conditii si pe alta piele decat a mea.
A fost o experienta foarte placuta sa-l testez dar partea initiala este un picut cam dulce pentru mine.

Placandu-mi atat de mult vanilia nu avea cum sa-mi scape acest parfum care pe langa faptul ca are in piramida olfactiva note senzationale mai are si o sticla foarte ochioasa, de colectie, lucrata intr-o fabrica din mijlocul unei paduri din Suedia. Mai exista si o varianta mult mai permisiva ca pret, superba si aceea, cu linii mai clare, simpla, robusta si placut de tinut in mana, tot la 50 ml.

Parfumul initial nu mi-a placut. In parfumerie chiar deloc, iar in masina in drum spre casa imi tot miroseam incheietura mainii si mi se parea ca are acel miros de vanilie chimica asa cum simti cand treci pe langa rafturile cu lumanari parfumate ieftine. De obicei acolo imi tin respiratia si trec repede.

Un an si ceva mostra mea de Vanilla Marble a stat cuminte si parasita intr-un sertar, pana ce azi, neavand ce sa mai testez nou am zis sa-l mai miros o data si sa-i fac recenzia cuvenita.

Sunt foarte surprinsa. Parca e cu totul alt parfum. In primul rand se cade sa spun ca nu miroase deloc ieftin si nici chimic. E un parfum original, destul de coplesitor in prima parte, vanilia din el fiind o parte importanta dintr-un melanj exotic. Notele compun imediat un tot omogen, linear si de o finete grozava. La scurt timp dupa debutul amplu, parfumul se aseaza si incepe sa toarca linistit ore in sir. I se potriveste nuanta de alb tulbure a flaconului din imagine care-l face sa para inghetat caci in ciuda notelor insulare, efectul e unul racoritor. Imi pare o vanilie ideala de sezon cald. Mirosul are ceva fin si delicios, ca de lapte de migdale. Se simt intens pe langa vanilie si florile de tiare, migdalele si multe rasini. Cand il miros ma gandesc ce bine s-ar deschide intr-o zi frumoasa de vara, cand pielea bronzata contrasteaza optic cu broderia unei rochii albe diafane.

Azi m-am lovit de cel mai clasic exemplu ca niciodata nu trebuie sa respingi un parfum dupa o singura testare si ma gandesc ce pacat ar fi fost sa-l defaimez in continuare fara inca macar o testare.

Din aceeasi categorie: Evody Reve d`Anthala si Profvmvm Roma Batitto d`ali.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Agonist Vanilla Marble fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Agonist Vanilla Marble, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanilla Marble dupa Agonist. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanilla Marble de Agonist reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Jette Joop By Night Jette Kimora Lee Simmons Baby Phat Golden Goddess Demeter Fragrance Apple Pie Calypso St. Barth Lea L`Erbolario Mandorla Ayala Moriel Sahleb M. Micallef Vanille Aoud Honore des Pres Vamp à NY Ava Luxe Loves True Bluish Light La Perla Dark Extacy Alfred Sung Joya Yves Rocher Marron de Noel