Designeri » A » Floral Fructat « Grupuri

Jade Ajmal de dama

Jade Ajmal de dama

Avut: 2

Jade de Ajmal este un parfum Floral Fructat de dama. Jade a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt mar rosu, mimoza, prune, visine si Para; notele de mijloc sunt trandafir si crin; Notele de baza sunt mosc, vanilie, Ambergris si note lemnoase.

mar rosu mimoza prune visine Para

trandafir crin

mosc vanilie Ambergris note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jade by Ajmal.

Jade Recenziile parfumurilor

lily13ana
lily13ana

Am luat acest parfum de la aoro impreuna cu Ajmal Sacrifice. La inceput Jade este dulce-fructat si in scurt timp se simt aroma de mar si crin. In primele 2-3 ore se simte destul de puternic, apoi ramane aproape de piele si se simte un mosc dulce-cremos, probabil de la santal. Nu ma pricep sa deosebesc bine notele, dar acest parfum nu este dulcele generic pe care il au parfumurile de astazi, are si ceva fresh in el. Persista mai mult de 6 ore pe piele, dar proiectia este slaba dupa primele 2-3 ore. un minus este pulverizatorul stricat, care arunca lichid pe langa atunci cand pulverizez. Imi place mai mult Ajmal Sacrifice si se preteaza mai bine la temperaturile ridicate de afara. Jade poate fi gretos daca este pulverizat prea mult.
Update; il am pe piele de mai mult de 7 ore si simt un miros vag de crin alb amestecat cu mosc.
Update 16 octombrie: l-am dat altcuiva, m-am plictisit repede de el nefiind suficient de complex pentru nasul meu...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ajmal Jade fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ajmal Jade, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jade dupa Ajmal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jade de Ajmal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Must II Morgan Love Love de Toi Glamstar Ted Lapidus Fantasme Joop! Joop! Berlin Iceberg Iceberg O Boticario Glamour Maitre Parfumeur et Gantier Fraiche Passiflore Marbert Sun Love & Toast Honey Nectar Perry Ellis 18 LR LR Classics Florence Kat Von D Adora