Designeri » A » Floral « Grupuri

Sacrifice for Her Ajmal de dama

Sacrifice for Her Ajmal de dama

Sacrifice for Her de Ajmal este un parfum Floral de dama. Sacrifice for Her a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt iasomie si note de apa; notele de mijloc sunt floare de portocal si vanilie; Notele de baza sunt Ambergris si mosc.

iasomie note de apa

floare de portocal vanilie

Ambergris mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sacrifice for Her by Ajmal.

Alien
Alien Eau de Toilette

Sacrifice for Her Recenziile parfumurilor

lily13ana

Am avut ocazia sa il testez side by sidecu Alien(initial le-am comparat din amintiri) si am constatat ca sunt foarte diferite totusi, insa Sacrfice ramane un parfum bun si unul din preferatele mele.

leila_mic
leila_mic

Nu mi-am imaginat ca e atat de placut ... Si are o persistenta de invidiat. Vanilia insoteste notele delicate ale florii de portocal pe intreaga durata a zilei, dupa cateva øre devine mai calm, mai fin ... Dar mirosul nu dispare de pe piele øre in sir. Este foarte placut, il voi purta primavara, potrivit pentru o plimbare in parc, ascultand cantecul dulce al pasarelelor. Excelent, usor si placut

carmena72
carmena72

Este deosebit! Nu cred ca e o copie. Pur si simplu e Sacrifice for her de la Ajmal :)

lily13ana

Este intra-adevar foarte asemanator cu Alien, insa eu prefer Sacrifice desi sunt adepta parfumurilor puternice. Se simte ceva fresh mentolat la inceput, perfect pentru vremea calduroasa de acum, apoi devine pudrat. In acest parfum chiar nu disting nici o nota, este o compozitie compacta care evolueaza usor pe parcurs. Alien are un miros intepator la inceput comparativ cu acesta si este mai strident, straduindu-se parca prea mult ca sa iasa in evidenta. Sacrifice este mai calm insa reuseste sa se faca remarcat. Longevitatea este buna, peste 8 ore pe pielea mea, in par ramane pana la urmatoarea spalare. Sticluta mi se pare foarte frumoasa iar atomizorul este perfect.

ralucucky
ralucucky

Intr-adevar, seamana aproape perfect cu Alien. Pe pielea mea insa nu persista la fel de mult.

Vaaaai...e copy-paste Alien! Inceputul e absolut identic cu al lui Mugler; abia dupa vreo 5 minute incepe sa se schimbe usor, devenind ceva mai aspru decat Alien si mai lemnos. Parca aici gasesc mai putina vanilie si mai mult lemn decat in Alien. E un parfum ok, tinand cont de pretul mic, siajul moderat, iar persistenta de cam 5 ore. Un bun inlocuitor pentru cine nu isi permite Mugler.
Nota mea. 7/10

Liviu
Liviu

Se zice ca miroase a Alien de la Thiery Mugler. Dar eu nu stiu cum miroase Alien :). Daca Alien miroase ca asta atunci trebuie sa miroasa tare bine! Copie sau nu e o reusita!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ajmal Sacrifice for Her fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ajmal Sacrifice for Her, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sacrifice for Her dupa Ajmal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sacrifice for Her de Ajmal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Elie Saab Le Parfum Cacharel Eden Yves Rocher Iris Noir Bottega Veneta Bottega Veneta Lancome Poeme Givenchy Amarige Sisley Soir de Lune Christian Dior Dior Addict Chopard Casmir Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Hypnotic Poison Lalique Lalique Le Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Calvin Klein Obsession Thierry Mugler Alien Lancome Magie Noire Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Jimmy Choo Jimmy Choo Cerruti 1881