Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

Affaf Al Haramain Perfumes de dama

Affaf Al Haramain Perfumes de dama

oud

Affaf de Al Haramain Perfumes este un parfum Oriental Floral de dama. Notele de varf sunt citrice, bergamot, fructe rosii, mango, prune, portocala, lavanda si lamaie verde; notele de mijloc sunt paciuli, trandafir Taif, iasomie, ambra, ylang-ylang, lacramioare si stanjenel; Notele de baza sunt ambra, Lemn de Agar(Oud), cedru, lichen, lemn de santal, mosc, paciuli si vanilie.

citrice bergamot fructe rosii mango prune portocala lavanda lamaie verde

paciuli trandafir Taif iasomie ambra ylang-ylang lacramioare stanjenel

ambra Lemn de Agar(Oud) cedru lichen lemn de santal mosc paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Affaf by Al Haramain Perfumes.

Affaf Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Este un parfum extraordinar, si ca toate esentele de parfum arabesti, trebuie neaparat sa astepti 30 de minute pentru a se deschide si pt a-i observa adevarata frumusete.Cu cat orele trec, acest parfum devine o incantare, miroase ff bine, este un parfum cald, se aplica NUMAI pe piele, fiind pe baza de ulei, mirosul tine 3 zile chiar si dupa dus!Din gama parfumurilor orientale arabesti incercate , acesta este cel mai usor purtabil, a devenit my signature perfume de cand l-am descoperit.Nu mai agreez app deloc parfumurile occidentale de cand am patruns in vraja miresmelor arabesti unice, inconfundabile si ff patrunzatoare. A zis cineva ca acest parfum nu are rafinament...sau ca ar fi extrem de greu de purtat..Nimic mai fals!Comandati mai intai mostra de pe cel mai faimos site d eparfumuri din romania si incercati-l pret de o saptamana, o sa il indragiti garantat!

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Are o consistenta groasa, uleioasa si e parfum nu apa de parfum.E galben si chiar coloreaza putin pielea, inainte de a se absorbi. Se simt din plin notele de baza, putin fructele de la care s-ar putea sa fie si senzatia de acru.Oricum mirosul acrisor cred ca e binevenit la cat de greu e parfumul.Deoarece e primul parfum arabesc si cu oud pe care l-am incercat nu il pot compara cu suratele lui, dar s-ar putea sa placa celor carora le plac parfumuri gen Kenzo Jungle l'elephant, Opium,Dune, Poison. Cred asta pentru ca dupa 30 de minute parfumul se imblanzeste putin si daca e dat in cantitati mici e chiar purtabil.

Pfuai!!!! Este comparabil din toate punctele de vedere cu parfumurile de nisa! Este un trandafir cu oud si santal, extrem de intens, parca mai mult masculin decat feminin, poate datorita asprimii care insoteste parfumul pe tot parcursul lui. Parfumul are o consistenta uleioasa, parca ar fi parfum pur, insa ceea ce nu prea imi place este ca nu are rafinament, are o usoara acreala care-i da o tenta destul de ieftina... Oricum, parfumul s-ar preta pentru seara, persoanelor extrem de nonconformiste, celor care suporta usor parfumurile grele, orientale.
Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Al Haramain Perfumes Affaf fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Al Haramain Perfumes Affaf, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Affaf dupa Al Haramain Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Affaf de Al Haramain Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Calvin Klein Obsession Chloe Love The Body Shop Moringa Balenciaga Balenciaga Paris Givenchy Amarige Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Hermes 24 Faubourg Cartier Eau de Cartier Concentree David & Victoria Beckham Intimately Beckham The Vagabond Prince Enchanted Forest Guerlain Rose Barbare Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Chanel Allure Pour Homme Nikos Sculpture pour Homme Gucci Gucci Pour Homme II Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Valentino Valentina Assoluto