Designeri » A » Oriental « Grupuri

Attar Al Kaaba Al Haramain Perfumes unisex

Attar Al Kaaba Al Haramain Perfumes unisex

oud

Attar Al Kaaba de Al Haramain Perfumes este un parfum Oriental unisex. Parfumul prezinta Lemn de Agar(Oud), lemn de santal, ambra si trandafir Taif.

Lemn de Agar(Oud) lemn de santal ambra trandafir Taif

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Attar Al Kaaba by Al Haramain Perfumes.

Safeena Al Arab
Hammam Bouquet

Attar Al Kaaba Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

după mai bine de un an i-am descoperit frumuseţea, ajutată de un layering cu alt ulei, de iasomie. chiar are o dulceaţă intoxicantă, iar florile i-au mai potolit avântul animalic, scoţând mai mult în evidenţă ambra şi trandafirul. prietenul meu l-a purtat de câteva ori, dar l-a găsit prea feminin, aşadar, în epoca în care oudh-ul e în vogă, cred că merită încercat, alturi de sora lui geamănă mai mieroasă, Safeena...

olgastefan
olgastefan

eu sunt, recunosc, dezamăgită. așteptam un parfum senzațional, o mini-poveste cu arabescuri, de câte ori vedeam sticluța îmi lăsa gura apă posibilitatea, potențialitatea acestui parfum arăbesc care chiar se bucura unanim de recenzii pozitive. după o zi de purtare, pot să spun că pare a fi o esență orientală corectă, este ceea ce poți spera să găsești într-un parfum de acest tip. însă nu mă entuziasmează. mă face cel mult să mă întreb cum ar funcționa într-un layering, dacă ar putea îmbunătăți sau potența notele eastern din alte parfumuri. de sine stătător, nu m-a convins. poate că pielea mea e îndărătnică, poate că va trebui să îl revizitez într-un alt anotimp sau să îl testez și pe pielea prietenului meu, o fi înclinând balanța din hazardul ăsta al unisexurilor în favoarea lui :) mă bucur că nu m-am aruncat să cumpăr o sticluță plină.

Update: mult mai potrivit pentru un bărbat, se pare, l-am făcut cadou. nu are siaj, dar este extrem de persistent.

zambila
zambila

Un parfum intoxicant dar in cel mai frumos si dulce mod cu putinta. Este exotic, naucitor si divin. Este aproape imposibil de mirosit imediat, cel mai bine este aplicat pe piele sau haine si pe urma adulmecat deoarece este foarte concentrat. Primul lucru care devine evident este mirosul foarte dulceag parca acompaniat de fum si ambra. Eu si observ trandafir, miere, musk si saffron in combinatie. Parca este insotit si de o pudra vanillata. Esenta parfumului este suspendata in ulei. Desi este catalogat unisex nu cred ca un barbat ar sari repede sa-l poarte. Poate nu este pe gustul tuturor cum este ambalat dar eu cred ofera un impact vizual destul de puternic. Momentant cutia neagra s-a schimbat intr-una de culoare rosu-caramiziu din motive religioase specific islamice: cutia neagra cubica este inspirata din templul Mecca, parfumul amplasat in interior ar face referire la anumite credinte pagane vechi cum un meteorit magnetic s-ar fi prabusit in acel loc cu foarte mult timp urma iar un zeu pagan era venerat innaintea credintei musulmane.

andred
andred

E total din alta lume, o lume plina de arome puternice, atat la nivel olfactiv cat si gustativ... un adevarat rasfat senzorial. La inceput m-am speriat cat de intens poate fi, un miros apropiat de cel al dulcetei de cirese amare ... dar aceasta este specific tuturor parfumurilor orienntale. L-am folosit pe antebrat, doar o picatura suficient cat sa ajunga si pe o bratara dintr-un material textil. Dupa o ora am facut o baie de inca o ora, si acum la doua ore dupa ce am iesit din baie inca il simt foarte bine. Recipientul ca si cutia in care vine sunt magnifice, o mica comoara a orientului.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Al Haramain Perfumes Attar Al Kaaba fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Al Haramain Perfumes Attar Al Kaaba, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Attar Al Kaaba dupa Al Haramain Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Attar Al Kaaba de Al Haramain Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Al Haramain Perfumes Safeena Al Arab Givenchy Pi Tom Ford Tobacco Vanille Tom Ford Black Orchid Tom Ford Sahara Noir Christian Dior J`Adore L`Or Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Amouage Lyric Woman Keiko Mecheri Myrrhe & Merveilles Oriflame Precious Eau de Parfum Aramis Perfume Calligraphy Rose Christian Dior Dolce Vita Serge Lutens Datura Noir Givenchy Hot Couture Givenchy Organza Indian Jasmin Il Profvmo Chocolat Frais Baldessarini Secret Mission Keiko Mecheri Tuberose Keiko Mecheri Canyon Dreams Keiko Mecheri Soussanne