Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

My Queen Alexander McQueen de dama

My Queen Alexander McQueen de dama

migdale
My Queen Alexander McQueen de dama Imagini My Queen Alexander McQueen de dama Imagini My Queen Alexander McQueen de dama Imagini My Queen Alexander McQueen de dama Imagini My Queen Alexander McQueen de dama Imagini My Queen Alexander McQueen de dama Imagini

My Queen de Alexander McQueen este un parfum Oriental Floral de dama. My Queen a fost lansat in 2005. My Queen a fost creat de Anne Flipo si Dominique Ropion. Notele de varf sunt violete de Parma si migdale dulci; notele de mijloc sunt floare de portocal, flori albe, heliotrop si mosc alb; Notele de baza sunt stanjenel, paciuli, vanilie, vetiver si cedru.

violete de Parma migdale dulci

floare de portocal flori albe heliotrop mosc alb

stanjenel paciuli vanilie vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about My Queen by Alexander McQueen.

Toujours Glamour

My Queen Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Este singurul parfum in care pot suporta violeta. E o violeta usor dulceaga, usor pudrata, fara a iesi in evidenta exagerat de mult, fara a fi tipatoare sau sufocanta. E o combinatie reusita, fara a da acel miros de makeup pe care eu nu-l agreez deloc.
Il percep ca fiind un parfum cald si bland care merge foarte bine si primavara si toamna.

bibiutza
bibiutza

L- am testat fintr-o mostra deci nu ma pot pronunța asupra longevității și a proiecției însă despre parfum pot spune ca este bine proporționat, în primele momente simt claaar violetele, migdala eu nu o percep mai apoi devine pudrat de la Iris cred și dulceag datorita vsniliei,dulceata nu îl părăsește pana spre final când nu îl mai simt prea bine pe piele:) este dens și mie mi se pare asemănător mult cu insolence edp doar o idee mai puțin dulce,deci ruda mai îndepărtată și cu mai puțin sânge albastru al celebrului Guerlain.

Addict
Addict

Mi l-am dorit datorită violetelor...un blind-buy...
Dar este un parfum greu(nonconformist,ca și Al.McQueen),oriental-floral datorită vaniliei și migdalelor.Trebuie să am o disspoziție aparte,de "regină",pt.a-l purta.Este pt.iarnă sau pt. o seară de iarnă(vara cred că m-ar "ucide" si pe mine,și pe cei din jur).
Chiar de vă place genul,cred că trebuie să-l testați înainte...dar nu-l găsiți în parfumerii! Sau puteți să vă "aruncați",pt.că este un parfum frumos totuși!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Alexander McQueen My Queen fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Alexander McQueen My Queen, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica My Queen dupa Alexander McQueen. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre My Queen de Alexander McQueen reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Xerjoff Lira Robert Piguet Visa 2007 Panouge Isabey La Route d'Emeraude Serge Lutens Datura Noir Guerlain Mon Precieux Nectar By Kilian Back to Black The Different Company Sublime Balkiss Xerjoff Dhajala Boucheron Boucheron Frederic Malle En Passant Gucci Gucci Rush MDCI Parfums Un Coeur en Mai Keiko Mecheri Isles Lointaines Prada Infusion d'Iris Chanel Les Exclusifs de Chanel Jersey Boadicea the Victorious Intense Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Panouge Isabey Gardenia Terry de Gunzburg Ombre Mercure