Designeri » A » Oriental Condimentat « Grupuri

Amouage Lyric Man Amouage de barbati

Amouage Lyric Man Amouage de barbati

Amouage Lyric Man Amouage de barbati Imagini Amouage Lyric Man Amouage de barbati Imagini Amouage Lyric Man Amouage de barbati Imagini Amouage Lyric Man Amouage de barbati Imagini

Amouage Lyric Man de Amouage este un parfum Oriental Condimentat de barbati. Amouage Lyric Man a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt bergamot si lamaie verde; notele de mijloc sunt trandafir, aglica, floare de portocal, galbanum, nucsoara, ghimbir si sofran; Notele de baza sunt pin, lemn de santal, tamaie, vanilie si mosc.

bergamot lamaie verde

trandafir aglica floare de portocal galbanum nucsoara ghimbir sofran

pin lemn de santal tamaie vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amouage Lyric Man by Amouage.

White

Amouage Lyric Man Recenziile parfumurilor

vincentium
vincentium

...n-as zice ca-s obisnuit cu parfumuri ce se deschid balsamic, ei bine nicio legatura, citric in toata puterea si cumva se prezinta f. balsamic.
Incepe cu un concurs de opulenta intre lime si bergamota, miscarea fiind prematur indulcita de trandafir si floare de portocal...un intro clasic.
Foarte interesant este ce se intimpla in inima lui, de exemplu undeva in primele 20 de minute am gasit o urma de angelica menita sa lege densitatea tipica trandafirului de ghimbir. Foarte desteapta solutia.
Vad ca este despre trandafir povestea, iar ajutat de lime si ghimbir devine destul de opulent.
Daca ar fi fost un produs Edition de Parfums cel mai probabil ar fi ramas in punctul asta, ar fi intarit ideea de frumusete bruta a florii, dar Amouage vad ca au o manie cu finisajele, au o calitate artizanala motiv pentru care sofranul si nucsoara rotunjesc manifestarea.
Drydownul continua in dualitatea rozei ondulata de cele doua elemente.
Nuante concomitente, aceleasi culori in cazul de fata: sofranul, floral si cald ii da profunzime iar nucsoara calda si ea dar chyprica il rafineaza, ceea ce-l face cit se poate de clasic in termeni de contributie la istoria olfactiva.
O alta juxtapunere interesanta se intimpla intre santal si trandafirul deja finisat, daca n-as fi vazut patternu asta as fi crezut ca povestea intra in final dar cunoscind Amouage m-astept la o revenire a trandafirului, poate complimentat de pin de data asta.
As zice ca am avut dreptate, si asta ar fi tendintza, o aparitie a trandafirului dar se simt primele urme de mosc...nu inteleg; se grabeste? te tachineaza? Este ceva despre vanilie, sare ritmul si nu-i lasa nicio trasatura sa iasa in fata.
E foarte dificil, destul de complex si clasic, nu are trasaturi expresive precum Gold, usoar de citit...
Revenind compozitia continua in acceasi nota balsamica de mosc si santal cu o gradina de trandafiri in fundal, stearsa in momentul asta... intr-o orchestratie ce s-anunta animalica.
Citric, floral, animalic, exact in ardinea asta.
Aspectul animalic este printre cele mai bine balansate din cite am intilnit, e aproape decieving,nu se manifesta in lascivitatea tipica grupei, din contra are o caracteristica de salon, rafinata si educata.
Vad ca este foarte usor de confundat trandafirul cu santalul in punctul asta, compozitia se relaxeaza intrun mix lemnos-floral-animalic si nu mai am rabdare pina la eventuala urma de Frankincense, e dulce si imi cam domina simturile. e usor de purtat si pare a fi gandit pentru mase iar cind vine vorba de trandafir prefer o atitudine tupeista pe tema, ceva mai in genul lui Flechier si roza aia intreaga cu pamant si viermi si radacini, foarte Baroc.

Deaspre Lyric? Este corect, imaginea campionului clasic, perseverent, disciplinat, educat.

Ps: merita deconstruit si reasamblat cu povesti si greseli evidente.

Pps: e un parfum amestecat cu de toate...nu stiu daca va spune ceva asta dar asa-mi inspira.

paul2010
paul2010

Dupa parerea mea trandafirul il face cam feminin, poate putin prea mult. Totusi, pentru cine poate trece peste asta, e un parfum excelent din toate punctele de vedere. Cred ca e perfect pentru un signature scent si poate fi purtat in orice perioada a anului pentru ca e fresh si aerisit, dar in acelasi timp putin intepator si persistent, astfel incat sa mearga si iarna.
Merita un must-try cel putin.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Amouage Lyric Man fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Amouage Lyric Man, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amouage Lyric Man dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amouage Lyric Man de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Nasomatto Black Afgano Tom Ford Tobacco Vanille Amouage Memoir Man Creed Aventus Serge Lutens Chergui Frederic Malle Musc Ravageur Montale Black Aoud Amouage Interlude Man Christian Dior Eau Sauvage Creed Virgin Island Water Christian Dior Fahrenheit Frederic Malle Portrait of a Lady Roja Dove Aoud Xerjoff XJ 1861 Naxos Tom Ford Noir de Noir Christian Dior Dior Homme Intense Boadicea the Victorious Imperial Roja Dove Amber Aoud Sospiro Perfumes Laylati