Designeri » A » Floral « Grupuri

Beloved Amouage de dama

Beloved Amouage de dama

ierbos
Beloved Amouage de dama Imagini

Beloved de Amouage este un parfum Floral de dama. Beloved a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Bernard Ellena. Notele de varf sunt lavanda, iasomie, trandafir, salvie, musetel, cuisoare si cardamom; notele de mijloc sunt imortela, labdanum, ylang-ylang, paciuli, rasina benzoica, olibanum si violeta; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, cedru, vanilie, Castoreum, zibeta, pielarie si Ambergris.

lavanda iasomie trandafir salvie musetel cuisoare cardamom

imortela labdanum ylang-ylang paciuli rasina benzoica olibanum violeta

mosc lemn de santal cedru vanilie Castoreum zibeta pielarie Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Beloved by Amouage.

V for Women
Samsara Eau de Parfum

Beloved Recenziile parfumurilor

Un parfum absolut fantastic, cu adevarat luxos! Pe pielea mea miroase pudrat-floral, cu o usoara nuanta de tutun (de cea mai fina calitate). Parfumul are zibeta, labdanum, olibanum si alte minuni, care ar fi trebuit sa transforme acest parfum in ceva odios, puturos, insa nu... este unul din cele mai elegante parfumuri din cate am mirosit pana acum! Desigur, parfumul are iz clasic, este rece dar cald in acelasi timp, rotund, suav, minunat!!! Si, bineinteles, parfumul are siaj si persistenta bune. Nota mea: 10/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Beloved fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Beloved, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Beloved dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Beloved de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Amouage Lyric Woman Amouage Dia pour Femme Frederic Malle Portrait of a Lady Sospiro Perfumes Opera Robert Piguet Fracas Amouage Honour Woman Amouage Memoir Woman Nobile 1942 Ponte Vecchio W Robert Piguet Alameda Serge Lutens Chergui Guerlain Rose Nacree du Desert Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Puredistance Opardu Chanel Coco Eau de Parfum Tom Ford Noir de Noir Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Cartier Must de Cartier Serge Lutens Fourreau Noir Guerlain French Kiss