Designeri » A » Floral « Grupuri

Ciel Pour Femme Amouage de dama

acvatic
ozonic
Ciel Pour Femme Amouage de dama Imagini Ciel Pour Femme Amouage de dama Imagini

Ciel Pour Femme de Amouage este un parfum Floral de dama. Ciel Pour Femme a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Lucas Sieuzac. Notele de varf sunt ciclama, gardenie si frunza de violeta; notele de mijloc sunt floare de piersic, iasomie, nufar si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc, tamaie si cedru.

ciclama gardenie frunza de violeta

floare de piersic iasomie nufar trandafir

lemn de santal ambra mosc tamaie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ciel Pour Femme by Amouage.

Ciel Pour Femme Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Datorita lui ancaan, careia ii multumesc inca o data, am avut modalitatea de a testa Ciel. Este un parfum linistitor, usor, aerisit, predominat de iasomie pe pielea mea.Nici urma de altceva, decat flori. Dar un buchet regal :)
La capitolul siaj si persistenta sta bine, usor purtabil primavara si vara.

Este un floral-acvatic foarte frumos, cu o iasomie foarte luminoasa, acompaniata de flori de apa. Sugereaza intr-adevar un cer albastru, senin, intr-o gradina linistita, in miez de primavara. Nu pare a fi creatie Amouage, fiindca nu are absolut nimic oriental in el, dar asta nu inseamna ca nu este foarte frumos! pacat insa de pretul imens pe care il are parfumul... Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 8/10

Vai ce parfum! Dar ce parfum! Floral-acvatic, cu una din cele mai luminoase iasomii posibile. Nu gardenie, iasomie. Pentru gardenie l-am testat, dar m-a intampinat in schimb o iasomie regala. Gardenia e in plan secundar, cam sfioasa. La inceput apar florile de apa gingase si vesele. Le-am mai intalnit in cateva parfumuri (de nufar vorbesc) si le-am notat la favorite caci au harul de a prezenta altfel latura florala intr-un parfum. Daca buchetul are flori opulente dar e strecurat si un nufar in el devine mai transparent si stralucitor. Apoi iasomia e de vis, surprinsa cand e pura si intens inmiresmata. M-a zapacit de tot, il si notez pe lista de dorinte si nu stiu ce ma fac pentru ca mai vreau si Honour. Este foarte intens si concentrat dar cu toate astea usor de purtat dar numai daca iti plac parfumurile florale. In afara de flori nu simt nimic altceva, buchetul fiind mult prea imens sa mai incapa si alte note. E un lac cristalin in care se reflecta cerul albastru.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Ciel Pour Femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Ciel Pour Femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ciel Pour Femme dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ciel Pour Femme de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Rose Perfection Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Visa 2007 Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Cartier La Panthere Divine L'Infante Xerjoff Bouquet Ideale Frederic Malle Iris Poudre Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Serge Lutens Chergui Ormonde Jayne Frangipani The Different Company Sublime Balkiss Lorenzo Villoresi Teint de Neige Serge Lutens Datura Noir Keiko Mecheri Attar de Roses Amouage Fate for Women Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum