Designeri » A » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Dia pour Homme Amouage de barbati

Dia pour Homme Amouage de barbati

Dia pour Homme Amouage de barbati Imagini

Dia pour Homme de Amouage este un parfum Lemnos Floral Mosc de barbati. Dia pour Homme a fost lansat in 2002. Notele de varf sunt tamaie, cardamom, labdanum si portocala amaruie; notele de mijloc sunt bujor, prune, ylang-ylang si radacina de stanjenel; Notele de baza sunt pielarie, ambra, paciuli, vetiver si lemn de trandafir brazilian.

tamaie cardamom labdanum portocala amaruie

bujor prune ylang-ylang radacina de stanjenel

pielarie ambra paciuli vetiver lemn de trandafir brazilian

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dia pour Homme by Amouage.

Dia pour Homme Recenziile parfumurilor

RolRO
RolRO

Dia este printre parfumurile mele favorite la ora actuala. Desii de cele mai multe ori nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu Collin Maillard de pe fragrantica.com de data aceasta recenzia lui la acest parfum e extraordinara. Il recomand ca fiind floral,elegant chiar si fresh si dupa parerea mea merge si unisex

Raul
Raul

Amouage – Dia pour Homme este un parfum opulent, dar discret – îl simt aproape de mine, ca o şoaptă creatoare de imagini: o imagine rafinată pentru o iesire de seară şi nu în ultimul rând o imagine ce impune respect în momentele unei discuţii de afaceri.
Mireasma parfumului nu este potrivita pentru barbatul care intreaba pe fiecare ce poarta. Ea se potriveste celui care afirma: "Aceasta miresma o port."
Parfumul nu este pentru oricine, de aici si frumusetea lui.
Aceasta creatie olfactiva te invaluie intr-o mireasma pudrata, ca mai apoi sa treaca cu nonsalanta catre cea lemnoasa. Vetiverul din baza acestei potiuni ii intregeste personalitatea. Pudra delicata se macereaza cu vetiverul, inveselind compozitia, precum sobrietatea masculina imbracata intr-o haina de veselie. Nu ma prea impac cu vetiverul, dar modul cum este lucrat m-a dat gata. M-am bucurat ca un copil cand am simtit cum lumineaza potiunea. Extrem de complex, Dia pour Homme este o compozitie aparte.
Dia are o evolutie luxurianta atunci cand temperatura de afara scade sub 15 grade.
Il recomand acelor barbati trecuti de 25 de ani.

Longevitate: peste 9 ore
Siaj: mediu
Nota: 9.5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Dia pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Dia pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dia pour Homme dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dia pour Homme de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Creed Imperial Millesime Frapin L`Humaniste Creed Green Irish Tweed Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Frederic Malle Musc Ravageur Creed Aventus Creed Royal Oud MDCI Parfums Invasion Barbare Mancera Cedrat Boise Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Amouage Jubilation for Men Amouage Memoir Woman Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Masque Russian Tea Christian Dior Dior Homme Intense Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Guerlain Jardins de Bagatelle Frederic Malle Lipstick Rose Montale Chocolate Greedy Hermes Terre d'Hermes