Designeri » A » Chypre Floral « Grupuri

Fate for Women Amouage de dama

Fate for Women Amouage de dama

scortisoara
Fate for Women Amouage de dama Videouri
Fate for Women Amouage de dama Imagini Fate for Women Amouage de dama Imagini Fate for Women Amouage de dama Imagini

Fate for Women de Amouage este un parfum Chypre Floral de dama. Fate for Women a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot, piper chili rosu, piper si scortisoara; notele de mijloc sunt trandafir, iasomie, narcisa, tamaie si labdanum; Notele de baza sunt vanilie, paciuli, rasina benzoica, Castoreum, tamaie, pielarie si lichen.

bergamot piper chili rosu piper scortisoara

trandafir iasomie narcisa tamaie labdanum

vanilie paciuli rasina benzoica Castoreum tamaie pielarie lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fate for Women by Amouage.

Miss Dior Le Parfum

Fate for Women Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

Am ocazia să îl testez: şi mie mi se pare cam diluat, deşi este, incontestabil, frumos. Surpriza vine din asemănarea cu Youth Dew pe pielea mea, de altfel, cele două împărtăşesc 3 note cheie: scorţişoara, tămâia şi patchouliul, Fate fiind mai dulce şi mai aerisit.

talpas
talpas

Fate e unul din parfumurile mai usor purtabile ale surorilor Memoir si Interlude, dar totusi, mai interesant compus, decat Lyric. Ceea ce ma dezamageste e ca pe pielea mea este destul de linear, si cu siaj si persistenta redusa. De a un parfum de aproape 300 $, as dori calitati tehnice mai bune, precum au calitatile lor fantastice cele amintite. Dar in general e un parfum frumos, si cred ca este iubit de multi parfumisti.

Fate imi pare un fel de Coco Chanel usor diluat. Chiar imi seamana cu parfumul clasic al lui Chanel, atat ca sil, cat si ca miros.
Se deschide direct condimentat si usor floral, moment in care imi seamana mai mult cu Coco Mademoiselle. Simt apoi bine notele lemnoase si scortisoara, iar parfumul se transforma pe pielea mea intr-un oriental-lemnos-condimentat, frumos si interesant. Tamaia o simt intr-un plan secundar, insa ceea ce simt bine este nota de paciuli, care domina parfumul, din notele de mijloc, pana la final, care se arata dupa multe ore. Este, deci, un parfum cu zvac, care imi place. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Fate for Women fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Fate for Women, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fate for Women dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fate for Women de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Amouage Lyric Woman Amouage Dia pour Femme Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Frederic Malle Carnal Flower Amouage Ubar Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Bottega Veneta Bottega Veneta Serge Lutens Ambre Sultan Puredistance Opardu Montale Chocolate Greedy Keiko Mecheri Attar de Roses Amouage Amouage Epic Woman Guerlain Shalimar Parfum Initial Tom Ford Noir de Noir Cartier La Panthere Hermes 24 Faubourg