Designeri » A » Oriental Fougere « Grupuri

Jubilation for Men Amouage de barbati

Jubilation for Men Amouage de barbati

Jubilation for Men Amouage de barbati Imagini Jubilation for Men Amouage de barbati Imagini Jubilation for Men Amouage de barbati Imagini

Jubilation for Men de Amouage este un parfum Oriental Fougere de barbati. Jubilation for Men a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt portocala, coriandru, labdanum, tarhon, olibanum si mure; notele de mijloc sunt lemn de guaiac, scortisoara, frunza de dafin, miere, orhidee, trandafir, cuisoare si seminte de telina; Notele de baza sunt opoponax, paciuli, smirna, cedru, mosc, lichen, Ambergris, Lemn de Agar(Oud) si imortela.

portocala coriandru labdanum tarhon olibanum mure

lemn de guaiac scortisoara frunza de dafin miere orhidee trandafir cuisoare seminte de telina

opoponax paciuli smirna cedru mosc lichen Ambergris Lemn de Agar(Oud) imortela

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jubilation for Men by Amouage.

Jubilation for Men Recenziile parfumurilor

Raul
Raul

Un parfum rafinat, extrem de complex ce emana lux si inceredere.
Inca de la inceput ma aflu intr-o piata din orient a carei tarabe sunt pline cu fructe uscate si condimente.
Este un parfum inchis a carui miresme ma fac sa ma simt ca un seic.
Un parfum extraordinar a carui durata si calitate a ingredientelor sunt remarcabile.

Longevitate: peste 9 ore
Siaj: peste medie
Nota: 9/10

valibodea
valibodea

Puțin ciudat la început, Jubilation devine apoi foarte catifelat,plăcut. Insa mirosul pe care îl percep eu dispare destul de repede. Mă așteptăm la mai mult, motiv pentru care am achiziționat si Interlude, care este, intra-adevăr, o bomba olfactiva

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Jubilation for Men fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Jubilation for Men, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jubilation for Men dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jubilation for Men de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Creed Aventus Creed Green Irish Tweed Creed Royal Oud Christian Dior Dior Homme Intense MDCI Parfums Invasion Barbare Mancera Cedrat Boise Masque Russian Tea MDCI Parfums Cuir Garamante By Kilian Back to Black Hermes Terre d`Hermes Parfum Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Memoir Man Tom Ford Tobacco Vanille Creed Virgin Island Water Chanel Allure Pour Homme Creed Imperial Millesime J.F. Schwarzlose Berlin Rausch Serge Lutens Fille en Aiguilles Amouage Memoir Woman Amouage Interlude Man