Designeri » A » Oriental Fougere « Grupuri

Jubilation for Men Amouage de barbati

Jubilation for Men Amouage de barbati

Jubilation for Men Amouage de barbati Imagini Jubilation for Men Amouage de barbati Imagini Jubilation for Men Amouage de barbati Imagini

Jubilation for Men de Amouage este un parfum Oriental Fougere de barbati. Jubilation for Men a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt portocala, coriandru, labdanum, tarhon, olibanum si mure; notele de mijloc sunt lemn de guaiac, scortisoara, frunza de dafin, miere, orhidee, trandafir, cuisoare si seminte de telina; Notele de baza sunt opoponax, paciuli, smirna, cedru, mosc, lichen, Ambergris, Lemn de Agar(Oud) si imortela.

portocala coriandru labdanum tarhon olibanum mure

lemn de guaiac scortisoara frunza de dafin miere orhidee trandafir cuisoare seminte de telina

opoponax paciuli smirna cedru mosc lichen Ambergris Lemn de Agar(Oud) imortela

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jubilation for Men by Amouage.

Jubilation for Men Recenziile parfumurilor

Vlud
Vlud

Cred ca Jubilation e cel mai bun parfum creat vreodata...pentru mine cel putin.. Cine apreciaza parfumeria si o vede ca pe o arta, trebuie sa testeze acest parfum. It's a must.

Mi se pare redundant a vorbi de note si acorduri in cazul acestui parfum...Trebuie pur si simplu simtit, inteles ca un intreg, e o compozitie unica.

The Gift of Kings.

Traian
Traian

Bertrand Duchaufour, un parfumier caruia ii place sa disece mirosurile apoi sa le puna la loc, exact ca un student dornic sa invete, ma uimeste cu aceasta arta a lui. Si cum el este un parfumier self-taught, asa am incercat si eu sa fac parfumuri, dar cu slabe reusite. Cel mai mult m-a amuzat atunci cand un coleg mi-a spus ca miroase ca unul din parfumurile pe care le fac eu. Eu punand o "tona" de labdanum, aduce cu mirosul acesta, dar NU este adevarat, aici este maiestrie. Am sa incerc sa descriu cat mai simplu mirosul (inmultiti cu 100x complexitatea acestuia, cam ca Bach's Chaconne vs. Jingle Bells)

Deschidere: Mure, portocale zemoase, labdanum dulceag (omniprezent), coriandru care-ti incita caile nazale ca acidul dintr-o bautura, toate, ma duc cu gandul la un miros superb de sampanie demi-dulce cu aur inauntru. Oriental indeed!

Inima: Mierea, "orhideea", DAFINUL, labdanum, scortisoara subtila, toate tintesc sprea acelasi miros, aceeasi culoare si nu inteleg de ce au ocupat numele Amouage Gold pentru ca... Acesta este AURUL, mirosul de aur lichid (la figurat).

Baza: Balsamuri, mure, Orient, labdanum. Am uitat de oud?! O sa uitati si voi de el, este insesizabil!
Raul, eu nu ma gandesc la seic, ma gandesc la faraonii Egiptului, dar sa nu credeti ca miroase dated. Este un parfum luxos, cu o perfectiune de amestecare de neegalat. Mandru ca te-am mirosit, mi-ai schimbat perceptia despre parfumurile orientale!

Miros 10/10 (Sampanie->Aur->Balsamuri)
Proiectie - (mai trebuie purtat)
Longevitate - (mai trebuie purtat)
Amestec 15/10

Raul
Raul

Un parfum rafinat, extrem de complex ce emana lux si inceredere.
Inca de la inceput ma aflu intr-o piata din orient a carei tarabe sunt pline cu fructe uscate si condimente. Este un parfum minunat, ale carui miresme ma fac sa ma simt ca un seic.
Avem parte de o potiune extraordinara, care se remarca prin calitatea ingredientelor si durata de viata.

Longevitate: peste 9 ore
Siaj: peste medie
Nota: 9/10

valibodea
valibodea

Puțin ciudat la început, Jubilation devine apoi foarte catifelat,plăcut. Insa mirosul pe care îl percep eu dispare destul de repede. Mă așteptăm la mai mult, motiv pentru care am achiziționat si Interlude, care este, intra-adevăr, o bomba olfactiva

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Jubilation for Men fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Jubilation for Men, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jubilation for Men dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jubilation for Men de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Creed Aventus Creed Royal Oud Creed Green Irish Tweed Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior Dior Homme Intense Mancera Cedrat Boise Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Tom Ford Tobacco Vanille Creed Virgin Island Water MDCI Parfums Invasion Barbare Nasomatto Black Afgano Amouage Memoir Man Masque Russian Tea Chanel Egoiste Platinum Chanel Allure Pour Homme Roja Dove Aoud Amouage Reflection Man Amouage Interlude Man Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Serge Lutens Fille en Aiguilles