Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

Jubilation for Women Amouage de dama

Jubilation for Women Amouage de dama

Jubilation for Women Amouage de dama Imagini Jubilation for Women Amouage de dama Imagini Jubilation for Women Amouage de dama Imagini

Jubilation for Women de Amouage este un parfum Oriental Floral de dama. Jubilation for Women a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt ylang-ylang, trandafir, tarhon si lamaie; notele de mijloc sunt labdanum, trandafir, pelin si tamaie; Notele de baza sunt ambra, paciuli, mosc, vetiver si smirna.

ylang-ylang trandafir tarhon lamaie

labdanum trandafir pelin tamaie

ambra paciuli mosc vetiver smirna

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jubilation for Women by Amouage.

Profumo Eau de Parfum

Jubilation for Women Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

Si eu simt cuisoarele initial, parca ma trage de maneca amintirea lui l'Air du Temps. Exista ceva care duce a batranul Mitsouko, insa aici lipseste cremoasa piersica. Daca Mitsouko este mai medicinal, lui Jubilation ii lipseste latura spirtoasa, pentru ca tamaia cu smirna sa isi faca jocul intrigant.
Caldura lui Mitsouko este una subtila, dincolo de asprime, Jubilation pentru mine este mult mai, sau chiar mult prea evident.
Il prefer pe primul chiar daca este mai melancolic, dar macar imi sopteste la ureche povesti...

dana22
dana22

Un parfum elegant, in genul parfumurilor chypre vintage.

Maya12
Maya12

La mine se deschide cu miros de cuisoare (inexistente in notele listate), apoi se combina cu smirna,tamaia si vetiverul. Imi place ce simt dupa ce trec notele de varf, raman notele lemnoase stropite cu trandafir. Persistenta buna.

El este listat ca oriental-floral, dar eu nu il simt deloc asa! Pentru nasul meu este cu siguranta un oriental-lemnos, condimentat bine cu smirna si tamaie. Este balsamic, chiar putin pudrat as putea spune. Are ceva din creatiile Guerlain, ceva intre L Heure Bleue si Mitsouko, dar cu tamaie.
Perfect unisex ca si gen, este totusi un parfum elegant pentru seara. Nu spun "wow" cand il miros, dar este un parfum care imi place. Nu cred ca as plati totusi suma pentru o sticla intreaga. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Jubilation for Women fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Jubilation for Women, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jubilation for Women dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jubilation for Women de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Rose Nacree du Desert Amouage Dia pour Femme Amouage Fate for Women Amouage Honour Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Beloved Molinard Habanita Eau de Parfum Robert Piguet Fracas Amouage Amouage Epic Woman Xerjoff Esquel Amouage Amouage Gold pour Femme Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Guerlain Shalimar Serge Lutens Ambre Sultan Keiko Mecheri Attar de Roses Amouage The Library Collection Opus III Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel