Designeri » A » « Grupuri

Lilac Love Amouage de dama

Lilac Love Amouage de dama

cacao
Lilac Love Amouage de dama Imagini Lilac Love Amouage de dama Imagini

Lilac Love de Amouage este un parfum de dama. Acesta este un parfum nou Lilac Love a fost lansat in 2016. Notele de varf sunt iasomie, trandafir, gardenie, bujor si heliotrop; notele de mijloc sunt iris, cacao si boabe de tonka; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli si vanilie.

iasomie trandafir gardenie bujor heliotrop

iris cacao boabe de tonka

lemn de santal paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lilac Love by Amouage.

Lilac Love Recenziile parfumurilor

maril
maril

De cand a fost lansat si am vazut sticla, am stiut exact cum va mirosi! A fost ca atunci cand visezi la iubirea vietii, iti imaginezi cum arata, ii atribui tot felul de insusiri si cand apare si este exact cum ti-ai inchipuit, te incearca tot felul de sentimente, mirarea si bucuria de a fi gasit ce ti-ai dorit.
Cel mai frumos melanj de flori, heliotropul este superb, aromatizat cu un strop de vanilie si ceva cacao, cu o dulceata fina si delicata data de boabele de tonka, toate ingredientele sunt de o calitate exceptionala. Este parfumul cel mai senzual, cald si rafinat pe care l-am mirosit vreodata si imi doresc sa miros asa toata viata, nu m-as plictisi niciodata de el.

Lilac Love ne vorbeste despre un liliac cremos, cald, invaluit bine in heliotrop si aromatizat usor cu cacao, nota ce se simte bine la inceput. Este un parfum elegant si rafinat, insa imi pare cam slabut ca siaj si persistenta: ele sunt doar moderate. Ori, Casa Amouage imi parea a avea parfumuri puternice, longevive, cu iz clasic pronuntat ( in afara de Reflection si inca unul), insa acum ma surprinde placut cu acest parfum care imi seamana ca miros cu raposatul Pur desir de Lilas al casei Yves Rocher., bineinteles, acesta de la Amouage are ingrediente mult mai rafinate. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Lilac Love fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Lilac Love, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lilac Love dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lilac Love de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Xerjoff Bouquet Ideale Amouage Amouage Lyric Woman Boadicea the Victorious Ardent Guerlain French Kiss Amouage Memoir Woman Roja Dove Enigma Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Mon Precieux Nectar Amouage Fate for Women Memo Granada Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Puredistance Opardu Tom Ford Noir de Noir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Le Plus Beau Jour de Ma Vie Puredistance White Frederic Malle Portrait of a Lady Shaik Opulent Shaik Classic No 33 Amouage Dia pour Femme