Designeri » A » Floral « Grupuri

Reflection Woman Amouage de dama

Reflection Woman Amouage de dama

Reflection Woman Amouage de dama Imagini Reflection Woman Amouage de dama Imagini

Reflection Woman de Amouage este un parfum Floral de dama. Reflection Woman a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt frezie, frunze verzi si violeta de apa; notele de mijloc sunt magnolie si iasomie; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra si cedru.

frezie frunze verzi violeta de apa

magnolie iasomie

lemn de santal ambra cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Reflection Woman by Amouage.

Echo Woman
DKNY

Reflection Woman Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Niciodata nu mi-a atras atentia Reflection, datorita notelor verzi, care rareori se imprietenesc cu pielea mea. Datorita lui Irina , multumesc , l-am testat in zilele trecute-mai mult din curiozitate. Cum se mai intampla, daca nu ai asteptari prea mari, poti sa ai parte de o surpriza frumoasa- si vice versa, bineinteles. Am fost intampinata de frezie, flori, roua intr-o combinatie atipica casei Amouage. E o zana gratioasa! Singurul minus e longevitatea redusa, 3-4 ore.

Rose_selavie
Rose_selavie

Grandioasele parfumuri Lyric si Memoir in ciuda robustetii lor orientale au intrat plutind si facand piruete vesele in garderoba mea, lasandu-l in urma lor sa astepte la rand pe plapandul Reflection. Am cedat ispitei celor doua mari dive, uitand pe moment ca cel pe care l-am iubit intai de la Amouage a fost de fapt Reflection. Sper ca intr-o buna zi, ideal pana incepe vara, sa-l am si pe el.

Exista parfumuri care te provoaca si-apoi exista parfumuri care iti dau liniste. Reflection e din a doua categorie, un parfum de o blandete infinita care te alinta si dezmiarda, calitatea lui suprema fiind limpezimea si simplitatea. Cand spun simplitate desigur o spun laudativ, ea provine din maiestria celor de la Amouage de a stabili perfect proportiile unor acorduri minimaliste in asa fel incat efectul acestora sa fie clar si intens.

Personal nu prea regasesc notele oficiale in amestec, le-as bifa eventual doar pe cele de frunze verzi si frezii, in rest nici vorba de cedru, santal sau ambra - ma mira ca ele apar mentionate. Mai degraba as lansa teoria ca Reflection e genul de parfum monotematic facut dintr-o molecula de sinteza amplificata cu vagi tonuri ierbos-florale. E reconstructia si idealizarea naturii intr-un laborator de cercetare.

Reflection miroase ozonic si umed, de parca te-ai afla pe malul unui rau vesel de munte. E ca apa cristalina care slefuie pietre milenare si cara buchetele de flori colorate la vale. Viu, mladios, clar, virgin, Reflection este intruparea olfactiva a tineretii.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Reflection Woman fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Reflection Woman, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Reflection Woman dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Reflection Woman de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle En Passant Guerlain Shalimar Xerjoff Ibitira Diptyque Do Son Amouage Ciel Pour Femme Robert Piguet Visa 2007 Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Fracas Amouage Dia pour Femme Jean Patou Joy Amouage Amouage Lyric Woman Byredo Bal d'Afrique Puredistance Opardu Maison Martin Margiela Lipstick On Serge Lutens Chergui Keiko Mecheri White Petals Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia