Designeri » A » Aromatic « Grupuri

Sunshine Men Amouage de barbati

Sunshine Men Amouage de barbati

ierbos
Sunshine Men Amouage de barbati Imagini Sunshine Men Amouage de barbati Imagini Sunshine Men Amouage de barbati Imagini

Sunshine Men de Amouage este un parfum Aromatic de barbati. Acesta este un parfum nou Sunshine Men a fost lansat in 2015. Notele de varf sunt brandy, portocala, lavanda si imortela; notele de mijloc sunt bergamot, boabe de ienupar si salvie; Notele de baza sunt boabe de tonka, vanilie si cedru.

brandy portocala lavanda imortela

bergamot boabe de ienupar salvie

boabe de tonka vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sunshine Men by Amouage.

Sunshine Men Recenziile parfumurilor

Cravisx
Cravisx

Ma asteptam ca Amouage Sunshine Men sa fie mai fresh, insa mi-am dat seama ca am gresit imediat ce am facut corelatia intre soare si caldura sa. Defapt caldura nu ii fresh, ci ii odihnitoare, placuta, catifelata, invaluitoare...
Da, mireasma Sunshine Men se deschide usor opulent, plin de caldura si de confidenta, dulce si usor ademenitor cu aroma sa de brandy, de ce nu, putin gurmand; dar hopa, apare si lavanda, ea imi aminteste de Caron pour homme, parca ar fi inruditi, insa cred ca sunt doar niste rudenii foarte indepartate, care culmea, totusi seamana...
Parca m-as transpune in tabloul "Bar at the Folies Bergère" a lui Edouard Manet.

Sa zicem ca Amouage Sunshine Men este un parfum barbatesc si usor matur. O compozitie olfactiva ce se doreste a fi purtat cu multa confidenta, pe o vreme nu prea calda, nici prea rece. O mireasma a bunului gust.
Pentru un gentleman modern si echilibrat!

Ii superb, poate incomensurabil!

Nota 9 | 10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Sunshine Men fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Sunshine Men, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sunshine Men dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sunshine Men de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Mon Exclusif Juliette Has A Gun Oil Fiction WIDIAN IV Puredistance White SoOud Nur Puredistance Opardu Sospiro Perfumes Opera Roja Dove Lilac Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Roja Dove Risque Sospiro Perfumes Accento Guerlain Le Plus Beau Jour de Ma Vie Tom Ford Noir de Noir MariaLux Truly Xerjoff Dhajala Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Guerlain French Kiss Sospiro Perfumes Laylati Guerlain Rose Barbare