Designeri » A » Chypre « Grupuri

The Library Collection Opus I Amouage unisex

The Library Collection Opus I Amouage unisex

The Library Collection Opus I Amouage unisex Imagini

The Library Collection Opus I de Amouage este un parfum Chypre unisex. The Library Collection Opus I a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Daniel Maurel. Notele de varf sunt cardamom, portocala amaruie si prune; notele de mijloc sunt iasomie, ylang-ylang, tuberoza, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt vetiver, lemn de santal, lemn de guaiac, cedru de Virginia, tamaie, boabe de tonka si papirus.

cardamom portocala amaruie prune

iasomie ylang-ylang tuberoza trandafir lacramioare

vetiver lemn de santal lemn de guaiac cedru de Virginia tamaie boabe de tonka papirus

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about The Library Collection Opus I by Amouage.

The Library Collection Opus I Recenziile parfumurilor

Este un parfum pe care eu il simt mai mult oriental-lemnos decat chypre. Incepe extraordinar de frumos, oriental-pur, unde simt prune, carmanonul si ceva note lemnoase. Eh, dupa vreo 10 minute apare o nota dominanta ca de para coapta, si chiar daca nu este listata eu simt foarte clar. Acest miros nu pot spune ca-mi place foarte mult. Abia dupa vreo 3 ore mirosul de para dispare iar parfumul devine din nou frumos, cu miros lemnos si usor pudrat, cu tenta orientala. Siaj si persistanta bune. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage The Library Collection Opus I fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage The Library Collection Opus I, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica The Library Collection Opus I dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre The Library Collection Opus I de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Amouage Gold pour Femme Chanel Coco Eau de Parfum Amouage Sunshine Amouage Dia pour Femme Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Cartier Must de Cartier Keiko Mecheri Loukhoum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage Amouage Epic Woman Montale Aoud Collection - Red Aoud Amouage Honour Woman Montale Aoud Velvet Amouage The Library Collection Opus V Christian Dior Hypnotic Poison Molinard Habanita Eau de Parfum