Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

The Library Collection Opus III Amouage unisex

The Library Collection Opus III Amouage unisex

The Library Collection Opus III Amouage unisex Imagini The Library Collection Opus III Amouage unisex Imagini

The Library Collection Opus III de Amouage este un parfum Oriental Floral unisex. The Library Collection Opus III a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Karine Vinchon Spehner. Notele de varf sunt mimoza, grozama, cuisoare, nucsoara si cimbru; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal african, ylang-ylang si violeta; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, lemn de guaiac, cedru de Virginia, rasina benzoica, vanilie, ambretta (nalba de mosc) si papirus.

mimoza grozama cuisoare nucsoara cimbru

iasomie floare de portocal african ylang-ylang violeta

mosc lemn de santal lemn de guaiac cedru de Virginia rasina benzoica vanilie ambretta (nalba de mosc) papirus

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about The Library Collection Opus III by Amouage.

Ombre Mercure

The Library Collection Opus III Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

O violetă gureşă, care se simte de la început şi până la final şi care seamănă cu cea din Insolence, de la Guerlain, dar care e însoțită aici de mimoză, răşini (nu foarte pronunțate) şi care spre final se îndulcesc puțin cu vanilie. Din când în când, adieri fine de santal, care devin mai puternice cu trecerea timpului, fără a acoperi însă complet violeta. Un parfum frumos care merită testat de iubitorii genului. Siaj bun şi persistență moderată.

Adelinasworld
Adelinasworld

Opus III e un parfum magnific! Sunt foarte fericita ca am reusit sa il testez, imi doream de mult asta.
Parfumul este precum o carte bine scrisa, care ti se dezvaluie rand cu rand, impregnandu-ti gandurile cu magia ei.
Am deslusit violeta, expusa in toata splendoarea ei, asemanatoare cu cea prezenta in Insolence, dar mai dulceaga si mai rotunjita. Opus III are o inima atat de calda, usor condimentata, usor lemnoasa. Nu pot distinge notele foarte bine, insa purtand parfumul am avut parte de cel mai rafinat buchet floral, ca si cum gatul mi-ar fi fost impodobit cu perle in loc de picaturi de parfum.
Siaj foarte bun, persistenta grozava.

Ah! Un parfum extrem de interesant, plin de rasini, dar suav, cumva pudrat. Simt un iz de floare, insa ea este total acoperita de rasini, lemne si un strop de vanilie. Parfumul are un aer aristocratic, insa depaaaarte de a fi considerat batranicios. Se aseamana putin cu Boudoir, insa ii lipseste nota de tutun care pe mine ma deranja.
Asociez acest parfum cu un costum deux-pieces toc inalt, subtire, parul perfect aranjat...
Siajul este mediu, iar persistenta este buna! Foarte frumos parfum!
Nota mea: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage The Library Collection Opus III fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage The Library Collection Opus III, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica The Library Collection Opus III dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre The Library Collection Opus III de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Robert Piguet Baghari 2006 Amouage Amouage Lyric Woman Robert Piguet Fracas Amouage Dia pour Femme Frederic Malle Portrait of a Lady Keiko Mecheri Loukhoum Cartier La Panthere Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Amouage Memoir Woman Robert Piguet Alameda Molinard Habanita Eau de Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Boucheron Boucheron Chanel Allure Sensuelle Bvlgari Bvlgari Pour Femme Chanel Chanel N°19 Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain L'Heure Bleue Amouage Ubar