Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

The Library Collection Opus V Amouage unisex

The Library Collection Opus V Amouage unisex

oud
rom
The Library Collection Opus V Amouage unisex Imagini The Library Collection Opus V Amouage unisex Imagini

The Library Collection Opus V de Amouage este un parfum Oriental Floral unisex. The Library Collection Opus V a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt radacina de stanjenel si rom; notele de mijloc sunt stanjenel, trandafir si iasomie; Notele de baza sunt Lemn de Agar(Oud), note lemnoase si zibeta.

radacina de stanjenel rom

stanjenel trandafir iasomie

Lemn de Agar(Oud) note lemnoase zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about The Library Collection Opus V by Amouage.

The Library Collection Opus V Recenziile parfumurilor

In acest parfum se pune in valoare partea pamantoasa a notei de iris, astfel incat, parfumul nu este pudrat diafan, asa cum sunt alte creatii cu iris, ci are din plin acel iz de, citez: "suc de morcovei" (din clasici in viata, aka ancaan :).
Da, parfumul are acel iz usor condimentat, asa cum simt ca il are si Iris Nazarena, de la casa Aedes de Venustas. Parfumul de fata chiar imi pare ca se aseamana ca si constructie (si chiar putin si ca si miros) cu Iris Nazarena! Insa nu prea este pe gustul meu... Nota de oud alarurata irisului cred ca ii da acest iz ciudat. Cred ca tot nota de oud este responsabila pentru faptul ca dupa cam vreo ora parfumul se indulceste usor, sau sa fie trandafirul?
Parfumul nu este deloc rau construit, asa cum sunt si celelalte Opus-uri de la Amouage, insa mie imi displace acea nota ciudata, acea redare a notei de iris.
Siaj moderat-bun, persistenta buna.
Evaluare: 6/10

The Library Collection Opus V by Amouage 3.78 out of 5 based on 9 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage The Library Collection Opus V fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage The Library Collection Opus V, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica The Library Collection Opus V dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre The Library Collection Opus V de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Rose Nacree du Desert Christian Dior Dune Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior J`Adore L`Or Robert Piguet Calypso Guerlain Shalimar Parfum Initial Cartier Baiser Vole Serge Lutens Chergui Guerlain Mon Exclusif Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Guerlain Cuir Beluga Ormonde Jayne Frangipani Carner Barcelona Cuirs Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Dior Addict Keiko Mecheri Attar de Roses Amouage Memoir Woman