Designeri » A » Oriental « Grupuri

Tribute Amouage unisex

Tribute Amouage unisex

Il am: 2 Avut: 1 Semnatura mea: 1

tabac

Tribute de Amouage este un parfum Oriental unisex. Tribute a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Gras. Notele de varf sunt condimente, trandafir Taif si sofran; notele de mijloc sunt laudanum frantuzesc, ambra, tamaie, iasomie si tinctura de trandafiri; Notele de baza sunt tutun, pielarie, paciuli, vetiver, ienupar si cedru.

condimente trandafir Taif sofran

laudanum frantuzesc ambra tamaie iasomie tinctura de trandafiri

tutun pielarie paciuli vetiver ienupar cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tribute by Amouage.

Tribute Recenziile parfumurilor

Este un arabesc 100%, un ulei de parfum extrem de dens, condimentat, lemnos si floral, creat in stil pur oriental. Il vad purtat exclusiv de barbati, pentru femei pare prea dens, desi poate se gasesc curajoase! Simt trandafir si sofran acompaniate de condimente puternice, tamaie, oud, (desi nu il vad listat, eu il simt!), plus alte note lemnoase.Este un parfum foarte vine facut, are siaj moderat iar persistenta depaseste bine 12 ore, insa nu ma vad purtandu-l... Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Amouage Tribute fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Amouage Tribute, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tribute dupa Amouage. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tribute de Amouage reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Esprit Esprit Horizon Men Nautilus Nautilus Black Marlin Boucheron Initial Perle de Soleil La Maison de la Vanille Vanille Givree de Antilles Fragonard Grain de Soleil Laura Mercier Ambre Passion Parfumerie Generale PG14 Iris Taizo Tesori d`Oriente Ambra Indiana Maitre Parfumeur et Gantier Or des Indes Laura Mercier Ambre Passion Elixir Six Scents Six Scents Series Three 6 Ohne Titel: M Huitieme Art Parfums Ambre Ceruleen