Designeri » A » Floral Verde « Grupuri

Annayake Pour Elle Annayake de dama

Vreau: 1

ozonic
Annayake Pour Elle Annayake de dama Imagini

Annayake Pour Elle de Annayake este un parfum Floral Verde de dama. Annayake Pour Elle a fost lansat in 2000. Annayake Pour Elle a fost creat de Lucas Sieuzac si Emilie (Bevierre) Coppermann. Notele de varf sunt frunze de smochin, ceai si bergamot; notele de mijloc sunt flori de camp si lotus albastru; Notele de baza sunt mosc si note lemnoase si note lemnoase.

frunze de smochin ceai bergamot

flori de camp lotus albastru

mosc note lemnoase note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Annayake Pour Elle by Annayake.

Annayake Pour Elle Recenziile parfumurilor

Abia aseara am aflat de existenta acestui parfum, desi numele marcii mi-era cunoscut insa n-am avut nicio tangenta cu vreun produs de la ei. Stiam despre ei ca fac produse de ingrijire, nu parfumuri. Asa ca m-am documentat putin si am aflat ca de fapt Annayake, desi dupa nume te face sa crezi ca este din Japonia, este de fapt o companie germana care se inspira din natura si ritualurile de frumusete japoneze si este produsa de marele Douglas.

Parfumul a fost creat acum 13 ani si a devenit un hit in Germania. Imi si pot imagina de ce, pentru ca femeile germane inclina mai mult spre arome proaspete si subtile, neostentative. Parfumul este semnat de doi parfumieri ale caror alte parfumuri sigur multi din noi le cunosc (Lieuzac si Copperman lucreaza adesea impreuna, au facut cateva pentru Givenchy si separat doua pentru Amouage, plus multe altele pentru The Different Company).

Acum despre miros: in primul rand trebuie sa specific ca nu-mi prea place nota de ceai in parfumuri (de aceea imi plac foarte putine de la Bvlgari) si nici cea de bergamota daca e prea amara si semeata. Insa aici, pentru prima oara vad si exceptiile de la regula.
Ceaiul si bergamota sunt cele mai intense note din Annayake Pour Elle, dar ambele au ceva neobisnuit, parca s-au decis sa-si arate alte fatete de care nimeni nu stia.

Asa cum exista atatea soiuri de ceai si in parfumerie probabil se folosesc diverse esente, iar nota de ceai din acest parfum este verzuie si acvatica. Parca ar fi un ceai din plante verzi si aromate cu un puternic iz citric de la bergamota. E o combinatie speciala. Se simte si frunza de smochin, la fel de realistic ca in Philosykos de la Diptyque, dar in contextul de aici parca imi place mai mult.

Parfumul are un debut exploziv, foarte aromat si acvatic si devine in timp usor lemnos, mentinandu-si totodata caracterul proaspat. Este foarte bine lucrat, miroase bine, natural si produce o aura placuta de prospetime comparabila ca efect cu Acqua Universalis Forte de Kurkdjian, dar la o scara mai mica, nu chiar asa de intens.

Este un parfum foarte persistent si cu siaj mare, feminin si cu o zveltete tinereasca. Mi-l doresc pentru vara.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annayake Annayake Pour Elle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annayake Annayake Pour Elle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Annayake Pour Elle dupa Annayake. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Annayake Pour Elle de Annayake reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Kenzo Parfum d`Ete Alessandro Dell` Acqua Woman In Rose Gucci Gucci Rush Summer Hermes Eau D`Orange Verte Les Nereides Vert d'Eau Hanae Mori Haute Couture Avon In Bloom by Reese Witherspoon Cartier Les Heures de Cartier: L`Heure Promise I Il Profvmo Osmo Scents Palmerose Ayala Moriel Viola Michael Storer Stephanie Parfums 06130 Lierre Rose