Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

Miyabi Woman Annayake de dama

Miyabi Woman Annayake de dama

Miyabi Woman Annayake de dama Imagini

Miyabi Woman de Annayake este un parfum Oriental Floral de dama. Miyabi Woman a fost lansat in 2009. Nota de varf este piersica; notele de mijloc sunt frezie si floarea soarelui; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, ambra, boabe de tonka si vanilie.

piersica

frezie floarea soarelui

mosc lemn de santal ambra boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miyabi Woman by Annayake.

Miyabi Woman Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

L-am testat astă-vară și m-a cucerit,dar l-am cumpărat toamna,pe vreme rece.Nu l-am mai simțit la fel. Și aceasta pentru că "Miyabi" este mai întai un parfum floral,prea puțin oriental.

Notele sunt listate în piramidă,dar amestecul este foarte omogen.Între-adevăr,în deschidere se simte piersica coaptă,dar după aceea parfumul devine balansat între notele florale amestecate cu tonka și nota de piersică vanilată.
Din când în când ițește capul frezia singură,apoi se ascunde și balansul continuă.
Moscul este o notă ușoară,ambra este aproape insesizabilă.
La un moment dat mi-a adus aminte de Kenzo-"Amour",dar acum le am pe amândouă pe cate o mană și realizez diferența dintre ele.
"Amour" rămane un gurmand-pudrat,datorită notei de orez îndulcit cu vanilie și heliotrop și datorită moscului--un parfum potrivit anotimpului rece,greu suportabil pe căldură.
"Miyabi" este floral și merge minunat vara,chiar dacă are piersica îndulcită,mai ales că moscul și ambra sunt foarte discrete.De fapt,cred că sunt puse numai pentru longevitatea parfumului (5-6 ore acum,iarna).
Siajul,în schimb,este cel mult moderat(poate tot din cauza frigului?).
Ocazia pentru a fi purtat?...Oricare! Este un parfum confortabil,care induce o stare de bine,în orice moment al zilei.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annayake Miyabi Woman fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annayake Miyabi Woman, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miyabi Woman dupa Annayake. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miyabi Woman de Annayake reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Lancome Tresor ID Parfums Pour L'Amour de L'Inde Luciano Soprani Solo Amore Histoires de Parfums 1804 E. Coudray Esperys Etienne Aigner Starlight Xerjoff Dhajala Ellie Perfume Ellie Nuit Essentially Me Souk Halloween Halloween Water Lily Blumarine Bellissima Parfum Intense Dorin Un Air d`Amour Pour Madame