Designeri » A » Oriental « Grupuri

Ambre Fétiche Annick Goutal unisex

Ambre Fétiche Annick Goutal unisex

Ambre Fétiche Annick Goutal unisex Imagini Ambre Fétiche Annick Goutal unisex Imagini Ambre Fétiche Annick Goutal unisex Imagini Ambre Fétiche Annick Goutal unisex Imagini Ambre Fétiche Annick Goutal unisex Imagini Ambre Fétiche Annick Goutal unisex Imagini Ambre Fétiche Annick Goutal unisex Imagini

Ambre Fétiche de Annick Goutal este un parfum Oriental unisex. Ambre Fétiche a fost lansat in 2007. Ambre Fétiche a fost creat de Isabelle Doyen si Camille Goutal. Notele de varf sunt labdanum, tamaie, styrax, ambra si vanilie; notele de mijloc sunt stanjenel si rasina benzoica; Notele de baza sunt pielarie, vanilie, muscata si paciuli.

labdanum tamaie styrax ambra vanilie

stanjenel rasina benzoica

pielarie vanilie muscata paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ambre Fétiche by Annick Goutal.

Ambra Aurea

Ambre Fétiche Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Ambre Fetiche este o ambra maiestoasa, intensa, rotunda si fierbinte. Debuteaza direct cu un mix incandescent, carnos, de rasini ambrate si ceva greu ce mi se pare mie ca ar semana cu patchouli, mult patchouli. Evolueaza in mod vizibil, in timp, uscandu-se si scotand scantei similar cu Ambre Sultan dar mai putin condimentat si aromatic. Dupa ce trece faza initiala, de patchouli supraincalzit de ambra, parfumul imi place foarte mult, miroase a cabana de lemn si nu ma pot opri sa nu ma imaginez undeva la munte, in toiul iernii, cu un foc de lemne arzand in soba.
Este un parfum de vreme rece, cu siaj si longevitate mare. Nu m-as vedea purtandu-l si cred ca, in general, barbatii sunt cei care l-ar folosi mai mult. Mi se pare o alternativa mai intensa si mai putin condimentata la Ambre Sultan a lui Serge Lutens.

Mmmmmmm!!! O minunatie orientala, extrem de intensa, dar frumoasa, cu tamaie, ambra (o ambra perfecta!!) si rasini. Parfumul este destul de masculin ca si compozitie, deci nu este pentru cele slabe de inger... ci e potrivit mai degraba barbatilor. Este exclusiv pentru iarna, sau pentru seara purtat impreuna cu o tinuta foarte indrazneata si inventiva (ma refer la femei). Altfel, il vad purtat de un barbat extrem de elegant, matur. Siaj si persistenta bune. Nota mea: 8/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Cu ultimele ganduri pe care mi le mai pot aduna de prin coltisoare dosite ale creierului meu pulverizat de acest parfum, incerc sa-l recenzez. In mare, l-as incadra undeva, intre Ambre Gris de la Balmain si Black Oud de la Montale. Dar de "in detaliu" sunt cu totul incapabila. Acest parfum este o explozie care ma tresneste, facandu-mi praf de fiecare data, si olfactia, si mintile. Si, ca la o explozie respectabila, sar toate celulele mele in laturi, intr-un salt cascadoristic demn de Szoby Czeh, cu respect si frica de moarte impinsa chiar pana la anxietate...3 pufuri din acest parfum sunt ca 3 pumni in moalele capului! E ca intr-un banc:Te doboara, te-nghesuie, te-navrteste, pana ce te depersonalizeaza cu totul. In timp ce ceilalti, probabil, te percep ca pe o divinitate atotputernica! Pe mine ma termina si nu stiu daca as vrea sa-l port si sa umblu asa trasnita pe strada! Mi-e ca da vreo masina peste mine!
O experienta imbatator-transcendentala, inedita si nerecomandata celor mai slabi de inger sau minorilor!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Ambre Fétiche fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Ambre Fétiche, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ambre Fétiche dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ambre Fétiche de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Agent Provocateur Agent Provocateur Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille Miller Harris Figue Amere Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Bois 1920 Relativamente Rosso Tom Ford White Patchouli Agent Provocateur L'Agent The Different Company Sublime Balkiss Thierry Mugler Womanity Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme Lorenzo Villoresi Teint de Neige L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Annick Goutal Ninfeo Mio Thierry Mugler The Taste of Fragrance Womanity Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Tom Ford Sahara Noir Christian Dior Dune