Designeri » A » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Eau De Charlotte Annick Goutal de dama

cacao

Eau De Charlotte de Annick Goutal este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Eau De Charlotte a fost lansat in 1982. Creatorul acestui parfum este Annick Goutal. Notele de varf sunt crin si; notele de mijloc sunt mimoza si lacramioare; Notele de baza sunt vanilie si cacao.

crin

mimoza lacramioare

vanilie cacao

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau De Charlotte by Annick Goutal.

Eau De Charlotte Recenziile parfumurilor

Este un parfum delicat, ietbos-dulceag, destul de frumos si proaspat. Totusi este mai suculent si mai dulce decat alte parfumuri Goutal, insa nu miroase ca si creatiile anilor 80, asa cum era de asteptat. Este un primavaratic elegant, cu ingrediente de buna calitate, unde simt preponderent mimoza, apoi ceva lacrimioare, pe o baza udor dulceaga de vanilie si cacao. este si usooor pudrat. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

lilidana
lilidana

Un miros pudrat, curat,senin. Te duce cu gândul la o zi de vacanta, primăvara. Eu simt în principal mirosul lacrimioarelor în parfum, însă este un miros verde, în care se simte iarba uda și fructele de pădure. Recunosc ca am început sa iubesc acest parfum după câteva luni de la deschiderea sticlei, lucru pe care l-am sesizat la toate parfumurile AG. Probabil ingredientele naturale ajung sa atingă apogeul mai târziu, după o perioada de la deschiderea sticlei, nu știu exact...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Eau De Charlotte fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Eau De Charlotte, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau De Charlotte dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau De Charlotte de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Womanity Guerlain Insolence Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Prada (Amber) L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore Serge Lutens Datura Noir Juliette Has A Gun Citizen Queen Chanel Allure Sensuelle Prada Infusion d'Iris Chanel Allure eau de parfum Yves Saint Laurent Opium Serge Lutens Bas de Soie Chanel Chanel N°5 Annick Goutal Songes Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Samsara Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Cartier Baiser Vole By Kilian Beyond Love