Designeri » A » Citric Aromatic « Grupuri

Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex

Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex

acrisor
Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini Eau d'Hadrien Annick Goutal unisex Imagini

Eau d'Hadrien de Annick Goutal este un parfum Citric Aromatic unisex. Eau d'Hadrien a fost lansat in 1981. Eau d'Hadrien a fost creat de Annick Goutal si Francis Camail. Parfumul prezinta chiparos, grapefruit, lamaie, lamaie siciliana, lamaie, mandarina, aldehide si ylang-ylang. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Hall Of Fame 2008.

chiparos grapefruit lamaie lamaie siciliana lamaie mandarina aldehide ylang-ylang

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau d'Hadrien by Annick Goutal.

Eau d'Hadrien Recenziile parfumurilor

Varianta EDT este citrica, "fresh", clean, ca o limonada indulcita putin. Miroase a lamaie cu ceva zahar, este foarte potrivit pentru vara. Siaj si persistenta moderat-reduse. Evaluare: 7/10

Mereu l-am ignorat in parfumerii…Rar ma opresc sa testez parfumuri citrice, din simplul motiv ca am descoperit in decursul timpului o multime de parfumuri mult mai feminine, pudrate, florale, orientale sau gurmande care merg splendid si pe caldura mare, asadar nu vad rostul achizitiei unui parfum cu miros de citronada.

Desigur iubesc si parfumurile fresh, putine ce-i drept si recunosc ca-mi gasesc foarte greu unul cu care sa ma simt la fel de vampa ca atunci cand port orientale.

Am primit azi o mostra de L`Eau d`Hadrien EDT si trebuie sa spun ca e genul care iti schimba in bine dispozitia cat ai pocni din degete. Destinde, relaxeaza, e reconfortant si actioneaza ca o compresa rece.

Nici vorba de siaj, dar slava cerului il simt in continuare de peste 2 ore de cand l-am aplicat ceea ce cred ca-i promitator pentru o zi calduroasa.

Viu si saltaret, dar totusi foarte fin si omogen. Limonada lui nu are un miros aspru sau amarui, ci este indulcita cu putina miere. Fondul cald si plini de rasini se imbina fericit cu esentele citrice si totul se transforma intr-o mireasma placuta de ceai rece savurat intr-o gradina la umbra pinilor mediteranieni.

Adelinasworld
Adelinasworld

Un parfum luminos, aerisit si curat. De la prima pulverizare am simtit mirosul ascutit al cojii de lamaie, a fost ca o raza de soare aparuta intr-o zi in care nu o mai asteptai. Eau d'Hadrien e un parfum optimist, dupa ce i-ai simtit aroma, colturile buzelor o sa se ridice instant intr-un zambet.
Il gasesc perfect pentru vara, da impresia de piele curata, prospetime. Percep usor si aldehidele, dar sunt prietenoase si delicate, nu dau dureri de cap. Chiparosul intregeste compozitia si da notelor jucause de citrice o umbra de seriozitate.
Din pacate la capitolul rezistenta este slab, in 3 ore nu mai e nici urma de el. Siajul este deasemenea foarte delicat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Eau d'Hadrien fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Eau d'Hadrien, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau d'Hadrien dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau d'Hadrien de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain Shalimar Parfum Initial Annick Goutal Eau du Sud Cartier Must de Cartier Annick Goutal Ninfeo Mio Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Serge Lutens Ambre Sultan Guerlain Insolence Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Juliette Has A Gun Lady Vengeance Hermes Terre d'Hermes Molinard Habanita Eau de Parfum By Kilian Back to Black Yves Saint Laurent Opium Cartier Baiser Vole Amouage Honour Woman Prada Infusion d'Iris Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Mitsouko Eau de Toilette