Designeri » A » Floral « Grupuri

Gardenia Passion Annick Goutal de dama

Gardenia Passion Annick Goutal de dama

tuberoza

Gardenia Passion de Annick Goutal este un parfum Floral de dama. Gardenia Passion a fost lansat in 1989. Creatorul acestui parfum este Annick Goutal. Notele de varf sunt gardenie si iasomie; notele de mijloc sunt tuberoza si floare de portocal; Nota de baza este vanilie.

gardenie iasomie

tuberoza floare de portocal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gardenia Passion by Annick Goutal.

Gardenia Passion Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Deși nu iubesc tuberoza aici mi se pare absolut irezistibila, fina și cremoasa. De fapt, mie nu îmi miroase neapărat a tuberoză sau gardenie, ci a ceva fin cremos, alb și rasat, de un echilibru splendid. Se mai simte în parfum și o nota picanta, condimentată (cred ca ar fi fost mai bine fără ea, totusi), usor lemnoasa. Parfumul va fi pe placul celor ce iubesc floralele clasice și nu foarte opulente. Tuberoza nu e indolica sau intrusiva , nici verde camforata, ci mixată în surdină. Este intr-adevăr o tuberoză frumoasa, o văd potrivita vara la ținute feminine, îngrijite. Mi-a plăcut foarte mult, mi-o doresc. Parfumul nu e revoluționar și nu da revelații, nu vrea sa scrie istorie însă scrie totuși o pagina de maxim rafinament și bun gust. Este un fel de Songes polishat la perfecție.

UPDATE: nu, nu, nu, tuberoza e prea puternica, un pic cauciucata, ca o anvelopa supraîncălzita care scârțâie pe un asfalt încins. Frumos pt iubitorii de tuberotice. Eu îl admir de la distanta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Gardenia Passion fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Gardenia Passion, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gardenia Passion dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gardenia Passion de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

L`Occitane en Provence Eau du Val (Magnolia) Etienne Aigner In Leather Mary Kay Tribute for Women Sarah Horowitz Parfums Perfect Tuberose Priscilla Presley Roses and More Masaki Matsushima mat; metal Victorinox Swiss Army Swiss Army for Her Voluspa Tuberosa Agave April Aromatics Rose L'Orange JoAnne Bassett Madame Pompadour Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Novaya Zarya Landysh