Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

Grand Amour Annick Goutal de dama

Grand Amour Annick Goutal de dama Imagini Grand Amour Annick Goutal de dama Imagini

Grand Amour de Annick Goutal este un parfum Oriental Floral de dama. Grand Amour a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Annick Goutal. Notele de varf sunt caprifoi, crin, zambila si trandafir turcesc; notele de mijloc sunt mimoza indiana, pielarie, iasomie si grozama Lydia; Notele de baza sunt ambra, mosc, vanilie si smirna.

caprifoi crin zambila trandafir turcesc

mimoza indiana pielarie iasomie grozama Lydia

ambra mosc vanilie smirna

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Grand Amour by Annick Goutal.

Grand Amour Recenziile parfumurilor

catpower
catpower

Este primul Goutal pe care nu-l port cu mare placere, mai degraba ma dau cu el din cand in cand, sa vad ca mai scade cantitatea din sticla...si e una de 100 ml!
pe deasupra, are bunica-mea un odorizant de baie care e 100% cu grand amour...cand l-am simtit am intrebat-o cu ce parfum s-a dat, m-as fi mirat sa se dea ea cu annick goutal...de fapt daduse cu odorizantul in baie :D

Addict

Revin pt.a spune că acest parfum se comportă bine chiar și acum,în anotimpul friguros...florile nu pălesc,dimpotrivă,răman calde langă mine...iar eu duc caldura lor oriunde m-aș deplasa, deoarece "Grand Amour" are el un siaj delicat,însă are longevitate,spre deosebire de alte Goutal-uri!

Addict

Un frumos buchet de flori în care primadona este zambila(pe mine,cel puțin)...dar mie îmi place cu adevărat de-abia în final,cand "adulmec" foarte bine smirna(e primul parfum în care o percep ca atare,"individualizată").
Aș purta "Grand Amour" primăvara,să mă armonizez cu florile acestui anotimp...dar și într-un septembrie scăldat în soare...

Eram sigura ca i-am facut deja o recenzie, dar se pare ca l-am sarit asa ca am sa o fac acum. Pentru inceput cred ca e necesar sa specific, fiindca exista tabere clare pro si contra Goutal, ca imi plac multe din parfumurile acestei case. Cu vreo doua exceptii le gasesc pe majoritatea fermecatoare, romantice si bine lucrate. In plus au acel aer frantuzesc, acel "je ne sais quoi", care ma intriga. Nu toate mi-au placut mult de la bun inceput, e drept. Grand Amour e unul din ele (Quel Amour facand si el parte din aceeasi categorie).

Intai am testat Grand Amour in parfumerie si la scurt timp dupa aceea l-am si cumparat parandu-mi-se mirific. Dar stiti cum e cand testezi in parfumerie, nu e ca acasa. Te poti insela, te poti pripi, esti sub stress si esti distras de mirosul parfumurilor testate de ceilalti din jur.

Asa l-am luat, grabita. Acasa l-am simtit diferit si imi pierdusem pe moment tot entuziasmul. L-am ascuns in dulap si acolo l-am uitat voit cateva luni. Oricum, Grand Amour nu e un parfum ideal de vara (il luasem primavara). Mai degraba de sezon rece, cand ceata si vantul il pun mai bine in valoare.

Ce m-a atras in parfumerie si ce nu mi-a mai placut acasa? Pai in parfumerie mi s-a parut mult mai diafan si mai pudrat si ramanea asa. Imi semana ca idee cu un Chanel, poate cu nr.19 datorita zambilei. E drept ca si acasa am simtit acea zambila pentru ca e o nota dominanta in el, dar acasa l-am simtit mult mai greu si s-a deschis mult mai lent. Aici, intre patru pereti parca n-avea destul loc.

Incepe cu o explozie de zambile, puternice si hipnotizante. Si zambila nu e printre florile mele favorite in parfum. Asadar cam trebuie sa strang din dinti si sa rabd pana apar caprifoiul si vanilia care-i dau o usoara dulceata si o fac mai delicata. Zambila ramane fresh in buchet pana la sfarsit, insa restul notelor care apar o invaluie si ii dau cum ziceam un aer mai cald. Apoi simt pielaria. Nu e o nota foarte intensa, dar se remarca. Ca o comparatie, nu este o pielarie asa de bine definita cum gasesti in Hermes Kelly Caleche sau in Bottega Veneta, nota este mult mai subtil dozata. Miroase de parca as sta langa o doamna data parfum bun frantuzesc si care poarta niste manusi si o geanta din piele fina, asortate cromatic. Mirosul elegantei clasice.

Grand Amour este si in varianta EDT un parfum persistent si puternic. Usor aspru la inceput, cald in momentele lui de glorie si cu un adio fin-pudrat.
Grand Amour - o mare iubire spre care nazui? Posibil, de aceea nu renunt sa-l descopar mai mult si mai mult cu fiecare noua purtare.

Cand port acest parfum toata lumea spune ca miros a liliac... ciudat... eu simt zambila si un strop de vanilie. Este o zambila foarte reala, nu e chimica, stridenta, desi parfumul imi pare unul tare. Asta e frumusetea parfumurilor Goutal... au un miros foarte natural. Siajul e mediu, insa cu persistenta nu sta prea bine: in cam 4 ore nu se mai simte deloc. Oricum, il port cu mare drag, in zilele insorite de primavara.
Nota mea. 7/10

Annick Goutal Grand Amour Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Annick Goutal Grand Amour Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Eau De Toilette 3.4oz
Grand Amour Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Toilette 1.7oz
Annick Goutal Grand Amour Eau De Toilette for women 1.7 oz
Annick Goutal Grand Amour Eau De Toilette for women 1.7 oz
Eau De Toilette 3.4oz
Grand Amour Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray unboxed for Women
Grand Amour by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women Tester
Grand Amour by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women Tester
Eau De Parfum 0.5oz
Grand Amour Perfume by Annick Goutal, .5 oz Eau De Parfum Purse Spray with funnel for Women
Grand Amour by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Tester for Women
Grand Amour Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Annick Goutal Grand Amour Eau De Toilette for women 3.4 oz
Annick Goutal Grand Amour Eau De Toilette for women 3.4 oz
Eau De Parfum 3.4oz
Grand Amour Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Grand Amour by Annick Goutal Eau de Parfum Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Grand Amour by Annick Goutal Eau de Parfum Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Annick Goutal Grand Amour Eau De Parfum for women 3.4 oz Butterfly Bottle
Annick Goutal Grand Amour Eau De Parfum for women 3.4 oz Butterfly Bottle

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Grand Amour fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Grand Amour, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Grand Amour dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Grand Amour de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Calypso Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Caron Aimez - Moi Robert Piguet Visa 2007 Penhaligon`s Cornubia Agent Provocateur Agent Provocateur Bois 1920 Relativamente Rosso Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum By Kilian Back to Black Roberto Cavalli Roberto Cavalli Nero Assoluto Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Christian Dior Hypnotic Poison Montale Pure Gold The Different Company Sublime Balkiss Guerlain Jardins de Bagatelle Frederic Malle Musc Ravageur