Designeri » A » Floral Verde « Grupuri

Le Chevrefeuille Annick Goutal de dama

Le Chevrefeuille Annick Goutal de dama

Le Chevrefeuille Annick Goutal de dama Imagini

Le Chevrefeuille de Annick Goutal este un parfum Floral Verde de dama. Le Chevrefeuille a fost lansat in 2002. Le Chevrefeuille a fost creat de Isabelle Doyen si Camille Goutal. Parfumul prezinta caprifoi, iasomie, petit grain, narcisa, lamaie si note verzi.

caprifoi iasomie petit grain narcisa lamaie note verzi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Le Chevrefeuille by Annick Goutal.

Cynthia Rowley

Le Chevrefeuille Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Imi place caprifoiul pentru ca nu exista riscul atat de mare de a-ti provoca migrene ca celelalte din categoria "white flowers".
In limbajul florilor semnifica legaturile dragostei, iar fetelor tinere nu le era permis sa-l aduca in dormitor pentru ca le-ar fi putut induce vise prea indraznete :)
Le Chevrefeuille este un parfum plin de candoare, care imi aminteste de copilarie si de gradina bunicii, unde erau o multime de flori, inclusiv caprifoiul. Obisnuiam sa il rup la baza si sa-i sorb nectarul dulce.
Incepe cu o explozie revigoranta de note verzi, lamaie si petitgrain, apoi apare cel mai natural si realist caprifoi pe care l-am intalnit in parfumuri.
O eau de toilette care reaminteste de frumusetea naturii si a lucrurilor simple.

Un parfum floral-verde in adevaratul sens al cuvantului, cu un caprifoi dulceag-amarui si foarte proaspat, completat de petit-grain, lamaie si ceva narcisa tanara. Parfumul este elegant, potrivit pentru primavara-vara, miroase foarte natural , deloc chimic, ca toate parfumurile acestei case, are siaj moderat-redus si persistenta moderata. Evaluare: 7/10

maeda
maeda

Si in gradina mea infloreste parfumatul caprifoi si de fiecare data cand trec pe langa el, ma opresc sa-l adulmec pentru ca este intr-adevar coplesitor. A.Goutal resuseste sa-l redea cu fidelitate in acest parfum. Le Chevrefeuille este dulce, cald, proaspat...ce mai...vara intr-o sticla de parfum.

Addict
Addict

O întalnire minunată cu acest brand...este singura EDT pe care o cunosc de la A.Goutal,deși am citit despre celelalte cate ceva..
Îți aduce aminte de vara petrecută la țară în copilărie datorită caprifoiului și notelor verzi...dar nu este un parfum copilăros sau vintage!
Cred că e minunat pt. o plimbare linștită în natură, într-o zi de primăvară(vară),cand rămai tu cu gandurile tale!
Singura problema este persistența-slabă spre moderat-;ca să mă bucur de această EDT,trebuie să o împrospătez de 2-3 ori pe parcursul unei zile!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Le Chevrefeuille fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Le Chevrefeuille, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Le Chevrefeuille dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Le Chevrefeuille de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Boucheron Boucheron Montale Sweet Oriental Dream Serge Lutens Un Bois Vanille Montale White Aoud Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain Insolence Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Lorenzo Villoresi Teint de Neige Annick Goutal Songes Chanel Chanel N°5 Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Guerlain My Insolence Versace Versense Dolce&Gabbana D&G Givenchy Organza Bois 1920 Come L'Amore Yves Saint Laurent Opium