Designeri » A » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Mon Parfum Cheri, par Camille Annick Goutal de dama

Mon Parfum Cheri, par Camille Annick Goutal de dama

Mon Parfum Cheri, par Camille de Annick Goutal este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Mon Parfum Cheri, par Camille a fost lansat in 2011. Mon Parfum Cheri, par Camille a fost creat de Isabelle Doyen si Camille Goutal. Parfumul prezinta stanjenel, paciuli, heliotrop, violeta si prune.

stanjenel paciuli heliotrop violeta prune

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mon Parfum Cheri, par Camille by Annick Goutal.

Mon Parfum Cheri, par Camille Recenziile parfumurilor

Varianta EDT: Pe pielea mea acest parfum devine oriental-lemnos-condimentat, nicidecum floral. Irisul este singura floare ce mi se dezvaluie inca de la prima mirosire, care, alaturi de paciuli si niciun strop de dulceata, da o tenta uscata, prafoasa si usor aspra parfumului. Pruna apare mai tarziu si da o usoara nota dulceaga parfumului, suficient cat sa ii netezeasca asprimea.
In acest parfum, nota de paciuli este evidenta, insa nu ostentativa. Parfumul este croit pentru iubitorii paciuli-ului! Pe pielea mea, parfumul imi seamana si cu Kenzo Jungle L Elephant, care imi place, insa acolo nu simt paciuli asa tare. Se potriveste unei femei curajoase, nonconformiste, care poarte usor parfumurile grele. Siaj si persistenta bune. Nota mea: 8/10

Adelinasworld
Adelinasworld

Am vrut sa imi placa acest parfum. Inainte sa il incerc pe piele, parea genul meu: opulent, elegant, memorabil. Are aceste atuuri, dar are si un defect - nu e pentru mine.
Obisnuita cu persistenta redusa a parfumurilor Annick Goutal, am aplicat fara griji Mon parfum cheri. Am fost sufocata de paciuli care si-a dezvaluit ghearele fara teama. Aerul din incapere parca a disparut complet. Mon parfum cheri e cu siguranta un parfum egoist, m-a ascuns sub mantia lui intunecata si nu a vrut sa imi mai dea drumul.
In deschidere parfumul miroase a pamant reavan dupa ploaie, a muschi crescuti pe scoarte de copaci batrani. Am asteptat notele florale in speranta ca un efect pudrat o sa imi schimbe perceptia despre acest parfum. Irisul vine ca o gura de aer proaspat si compozitia devine mai suportabila, mai putin dura. Pruna da o nota suculenta, dulceaga dar paciuli nu se da batut si continua sa se simta subtil chiar si printre notele finale.
Un parfum greu de purtat, trebuie neaparat incercat inainte de achizitie.

Recenzia se refera la varianta apa de parfum.
Azi nu a fost pentru prima oara cand l-am testat, in repetate randuri ma apropii cu o noua dispozitie pregatita sa-l descopar, cu noi sperante (sticla e perfecta, nu?) si ma indepartez de el mereu in acelasi mod: nu e pentru mine. Ah nuuu nu se poate! Vreau sa-mi placa! Cum sa ma autosugestionez sa nu remarc tona de paciuli din primele minute? Paciuli nu e nota mea favorita, dar ar putea deveni daca ar fi amestecat cu alte ingrediente (poate trandafir) in asa fel incat sa devina un vag miros terestru-ierbos care subliniaza - nu dicteaza.
Aici paciuli e de-a dreptul asupritor si foarte intens, dar nu pot sa nu recunosc ca amestecul are o anumita frumusete magnetica. Un gen de parfum catifelat, opulent, maiestuos. Ma agat plina de sperante de nota de iris, care e cam plapanda la inceput si ma scoate incet incet din pacla de paciuli pana prind firul povestii si savurez cu adevarat compozitia. Pruna apare un pic mai tarziu, este rascoapta si da o rotunjime fructata buchetului, fiind si singurul ingredient dulce.
Parfumul este incarcat si puternic si se mentine exceptional in timp, spre deosebire de aproape majoritatea de la casa Goutal care au persistenta medie.
Pentru seara, pentru iarna, pentru tinute elegante si femei curajoase.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mon Parfum Cheri, par Camille dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mon Parfum Cheri, par Camille de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Juliette Has A Gun Lady Vengeance Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Agent Provocateur Agent Provocateur Annick Goutal Ninfeo Mio Etat Libre d`Orange Divin`Enfant The Different Company Sublime Balkiss Thierry Mugler Womanity Annick Goutal Eau d'Hadrien Cartier Baiser Vole Annick Goutal Ambre Fétiche Christian Dior Pure Poison Elixir L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Guerlain Shalimar Parfum Initial Prada Prada (Amber) Miller Harris Figue Amere Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Annick Goutal Eau du Sud Bois 1920 Relativamente Rosso