Designeri » A » Lemnos Aromatic « Grupuri

Nuit Etoilee Annick Goutal unisex

Nuit Etoilee Annick Goutal unisex

Nuit Etoilee Annick Goutal unisex Imagini

Nuit Etoilee de Annick Goutal este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Nuit Etoilee a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Isabelle Doyen. Notele de varf sunt lamaie, portocala si menta; notele de mijloc sunt pin si brad; Notele de baza sunt imortela, aglica si boabe de tonka.

lamaie portocala menta

pin brad

imortela aglica boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nuit Etoilee by Annick Goutal.

Aqua Allegoria Herba Fresca

Nuit Etoilee Recenziile parfumurilor

lilidana
lilidana

Un parfum potrivit pentru orice anotimp! Pe pielea mea acest parfum se deschide cald, chiar usor dulce. As putea asocia mirosul cu cel al unei limonade cu muuuuulta lamaie, menta si zahar brun, savurata in serile calde de vara cu cerul instelat, la o terasa aflata undeva departe langa o padure de conifere... Doar usor, ca o adiere se simte aroma de pin si brad. Sincer, varianta Edt mi se pare mult mai feminina. Am incercat insa si varianta Edp inainte sa ma decid ce sa aleg. In cazul Edp am perceput mult mai intens aroma de pin si angelica, insa din pacate pe pielea mea aceste doua ingrediente fac parfumul sa devina aspru si sa se simta masculin. Personal prefer Edt, care in mod total neasteptat are si o persistenta excelenta (de aprox 6-7 ore pe piele) pe haine parfumul il simt si a doua zi.

maeda
maeda

Un parfum unisex, proaspăt, cu lamâie, pin și muuultă mentă. Atât de multă, că nu îmi dă voie să simt și altceva. Am așteptat să se mai domolească această notă, să se îndulcească, dar n-am avut noroc. E un pic prea fresh pentru mine. Parfumul îmi aduce aminte de Herba Fresca, dar Allegoria este mai pe gustul meu.

pavel.dumitrescu007
pavel.dumitrescu007

Recenzia EDT: Acesta este unul dintre parfumurile mele preferate. Iti da un aer foarte misterios, fresh si aromatic. Imi place foarte mult. Si desi este unisex, eu as zice ca e mai mult de barbati fiindca e aromatic-fougere, care este grupul parfumurilor masculine Pino Silvestre si Coty Aspen for Men. Desi se potriveste foarte bine vara, mie imi place cel mai mult sa ma dau cu el in noptile de primavara. 9/10.

ThePerfumeSpot.com
Nuit Etoilee by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women Tester
Nuit Etoilee by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women Tester
Eau De Toilette 3.4oz
Annick Goutal Nuit Etoilee by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging Tester for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Annick Goutal Nuit Etoilee Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Annick Goutal Nuit Etoilee by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz for Women
Annick Goutal Nuit Etoilee by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz for Women
Eau De Toilette 1.7oz
Annick Goutal Nuit Etoilee Eau De Toilette Spray New Packaging 50ml 1.7oz
Annick Goutal Nuit Etoilee Eau De Toilette Spray New Packaging 50ml 1.7oz
Eau De Toilette 3.4oz
Annick Goutal Nuit Etoilee by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Annick Goutal Nuit Etoilee Cologne by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
ThePerfumeSpot.com
Nuit Etoilee by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Nuit Etoilee by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Annick Goutal Nuit Etoilee by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Men
Eau De Parfum 3.4oz
Annick Goutal Nuit Etoilee by Annick Goutal Eau de Parfum Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Annick Goutal Nuit Etoilee Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Nuit Etoilee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Nuit Etoilee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nuit Etoilee dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nuit Etoilee de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Annick Goutal Songes Prada Infusion d'Iris Nina Ricci L'Air du Temps Lancome Magie Noire Annick Goutal Mandragore Christian Dior Hypnotic Poison By Kilian Back to Black Kenzo Flower by Kenzo Hermes Concentre d`Orange Verte L`Artisan Parfumeur Nuit de Tubereuse Serge Lutens Daim Blond Agent Provocateur Agent Provocateur Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Serge Lutens Feminite du Bois Caron Aimez - Moi Serge Lutens Ambre Sultan Giorgio Armani Armani Code for Women Annick Goutal Myrrhe Ardente Miller Harris Vetiver Bourbon Les Parfums de Rosine Roseberry