Designeri » A » Floral « Grupuri

Quel Amour! Annick Goutal de dama

Quel Amour! Annick Goutal de dama Imagini Quel Amour! Annick Goutal de dama Imagini Quel Amour! Annick Goutal de dama Imagini

Quel Amour! de Annick Goutal este un parfum Floral de dama. Quel Amour! a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Isabelle Doyen. Notele de varf sunt piersica, rodie, cirese, afine si strugurei rosii; notele de mijloc sunt muscata si bujor; Nota de baza este ambra.

piersica rodie cirese afine strugurei rosii

muscata bujor

ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Quel Amour! by Annick Goutal.

Jaipur

Quel Amour! Recenziile parfumurilor

Pentru nostalgicii parfumului Jaipur de Boucheron, Quel Amour EDP ar putea fi o alternativa, cel putin pana azi n-am gasit altul care sa se apropie cat de cat de Jaipur.

Quel Amour are o fermecatoare deschidere fructata oferita de coacazele rosii. Imi plac mult fructele astea si in stare naturala, le pun in salate de fructe. Au rol decorativ si o aroma absolut delicioasa si la fel vad ca stau lucrurile si in parfum. Se simt si alte note fructate (piersica indeosebi), dar dintre toate, coacazele rosii sunt cele mai conturate.

Dupa ce pielea mea a facut cunostinta cu aproape toate parfumurile Goutal, m-am familiarizat cu trasatura usor vintage a multora din ele, insa in mod surprinzator Quel Amour contine doar o doza infima din specificul casei, lasand impresia ca-si cauta (si gaseste pana la urma, spun eu) propriul drum. Asadar, un temerar Goutal. Un floral-fructat vesel si neastamparat.

Dupa introducerea fructata urmeaza o infuzie florala in care troneaza trandafirul. Mirosul nu e dulce, in schimb e foarte intens. Apa de parfum nu dispare complet nici dupa ce faci dus. Fructele si trandafirii isi paseaza unii altora rolul principal neiscandu-se conflicte, iar eu urmaresc bucuroasa evolutia fermecatoare si indelungata a lui Quel Amour. Mai ales acum, la inceput de primavara e timpul lui. Un trandafir-fructat de purtat pana... infloresc trandafirii din natura.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Quel Amour! fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Quel Amour!, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Quel Amour! dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Quel Amour! de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior J`Adore L`Absolu Guerlain Insolence Eau de Parfum Annick Goutal Songes A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille La Prairie Midnight Rain Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Guerlain Samsara Eau de Parfum Givenchy Organza Amouage Honour Woman Guerlain La Petite Robe Noir Aedes de Venustas Aedes de Venustas Eau de Parfum Guerlain Idylle Caron Parfum Sacre Burberry Body Eau de Parfum Intense Amouage Ubar Dolce&Gabbana Velvet Desire Giorgio Armani Armani Code for Women