Designeri » A » Floral « Grupuri

Rose Absolue Annick Goutal de dama

Rose Absolue Annick Goutal de dama

Avut: 1

Rose Absolue Annick Goutal de dama Imagini

Rose Absolue de Annick Goutal este un parfum Floral de dama. Rose Absolue a fost lansat in 1984. Parfumul prezinta trandafir de mai, trandafir de Damasc, trandafir turcesc, trandafir egiptean, trandafir marocan si trabdafir bulgaresc.

trandafir de mai trandafir de Damasc trandafir turcesc trandafir egiptean trandafir marocan trabdafir bulgaresc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose Absolue by Annick Goutal.

Rose Absolue Recenziile parfumurilor

Sapun de trandafiri, din acela impachetat in hartie satinata decorata cu trandafirasi mici roz si pe care scrie caligrafic "handmade". Am lucrat o saptamana la un proiect artistic interesant intr-o vila-castel cu arhitectura Art Deco si tin minte ca baile erau decorate cu o superba faianta colorata si sapunurile miroseau identic cu acest parfum. Mirosul este simplu, liniar, direct si cu siaj mediu. Imi place mult trandafirul ca nota dar sa fie in amestec cu alte ingrediente, oferit asa "au naturel" mi se pare de-o inocenta induiosatoare, dar nu-l cumpar.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Rose Absolue fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Rose Absolue, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose Absolue dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose Absolue de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Burberry London Chanel Gardenia Gres Cabotine Blumarine Blu Leonard Eau Fabuleuse Fabi Fabi Per Lei Gucci Flora by Gucci Eau de Toilette Sarah Horowitz Parfums What Comes From Within: Love Krigler Juicy Jasmine Rasasi Opera Bronnley Hibiscus Eau Fraiche La Bouquetiere Tendre est la Nuit