Designeri » A » Floral « Grupuri

Rose Splendide Annick Goutal de dama

Rose Splendide Annick Goutal de dama

acvatic

Rose Splendide de Annick Goutal este un parfum Floral de dama. Rose Splendide a fost lansat in 2010. Parfumul prezinta mosc, trandafir, magnolie si Para.

mosc trandafir magnolie Para

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose Splendide by Annick Goutal.

Rose Splendide Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Aceeasi nota de para fermentata care bantuie multe din parfumurile Goutal si care se arunca asupra trandafirului, oropsindu-l. Parfumul incepe verde, cu un trandafir imbobocit, dar para nu-l lasa deloc in pace. Este o para malaiata care de la caldura s-a otetit un pic, a capatat o vaga tenta alcoolizata. Aduce putin si cu fixativul Elnett. Spre desebire de Ce Soir ou Jamais al aceleasi case, parfum pe care eu il numesc mai scurt, doar Jamais, Rose Splendide e mult mai purtabil si are o anumita finete, doar ca nu scapa de para, nefericitul de el, nicio clipa. Daca va place genul de combinatie trandafir verde + dulceata fermentata il veti gasi, poate, mai atragator decat am reusit eu, oricata autosugestie am pus la inaintare... Moscul din final amesteca tot ansamblul intr-o aura usurel uleioasa, insa nu neplacuta.

Cel mai mult la Rose Splendide imi plac numele si sticluta poetica!

Parfumul incepe direct cu un miros de trandafir, acompaniat de o nota amaruie. Se simt discret si notele de magnolie si para, ele apar mai tarziu, insa parfumul acesta este dominat de trandafir. Se mai indulceste putin pe parcurs, insa nu devine gretos de dulce. Finalul este cu mosc si cam atat. Nu este un parfum rau, este deosebit, nu este un trandafir sintetic, sau dintr-acela bulgaresc. Nota usor amaruie se simte pe tot parcursul parfumului, dandu-i un touch deosebit. Ma cam dezamageste la capitolul tehnic, avand siaj redus dar are persistenta moderata. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Rose Splendide fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Rose Splendide, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose Splendide dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose Splendide de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Annick Goutal Un Matin d`Orage Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Christian Dior Pure Poison Stella McCartney Stella Hermes 24 Faubourg Pierre Balmain Ambre Gris Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Prada L`Eau Ambree Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Idylle Cartier Baiser Vole Chloe Love Eau Intense Givenchy Very Irresistible Sensual Guerlain Insolence Eau de Parfum Annick Goutal Quel Amour! Hermes Elixir des Merveilles Agent Provocateur Agent Provocateur Chloe Love, Chloe Eau Florale Cartier La Panthere