Designeri » A » Oriental Floral « Grupuri

Songes Annick Goutal de dama

Songes Annick Goutal de dama

Songes Annick Goutal de dama Imagini Songes Annick Goutal de dama Imagini Songes Annick Goutal de dama Imagini Songes Annick Goutal de dama Imagini

Songes de Annick Goutal este un parfum Oriental Floral de dama. Songes a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Isabelle Doyen. Parfumul prezinta vanilie, iasomie, ylang-ylang, frangipani si floarea tiare.

vanilie iasomie ylang-ylang frangipani floarea tiare

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Songes by Annick Goutal.

Intense Tiare

Songes Recenziile parfumurilor

dana22
dana22

Combinatie intoxicanta de flori albe si vanilie...intens, narcotic, sofisticat.

ivycrane
ivycrane

Songes este dulce, cremos, intens si are un vibe de anii '90. Puteam sa pun pariu ca e din perioada respectiva, nu din 2005. O combinatie de flori narcotice, vanilie Bourbon si rasina benzoica pentru ocaziile in care ai nevoie de putina intoxicare si sofisticare.

Si lichidul din sticla mea a prins o nuanta de caramel.
Parfumul imi pare unul opulent, cu flori albe, unde simt tuberoza, iasomie, usor prafoase, dar destul de dulci, de la doza considerabila de vanilie. Nu este un parfum pentru vara, este "greu", puternic, in usoara antiteza cu majoritatea altor creatii Goutal. Siaj si persistenta moderate. Evlauare: 8/10

Sticla mea Songes edt a prins in timp o nuanta de caramel, desi am pastrat-o in cutia originala ferita de lumina. Am aflat ulterior ca ingredientele fiind naturale nuanta lichidului se poate modifica, fara a prejudicia insa calitatea mirosului.
Este un parfum amplu si luxuriant, cu o proiectie remarcabila. Buchetul e pretios, solar, facut din flori insulare si pastai de vanilie Bourbon dulce si se mentine indelung pe piele. Cu timpul prinde o tenta usor balsamica si cremoasa.
Cam dificil de purtat in arsita verii cand caldura il poate transforma intr-o bestie, insa la temperaturi mai joase mi se pare ca radiaza mult mai placut si infloreste in voie pe pielea mea. Flaconul foarte "girly" tipic Goutal e foarte dragut, mai mare dragul sa-l privesti nu alta!

ralucucky
ralucucky

Pentru mine, parfumul asta este un vis devenit realitate: suav, feminin, dulce, invaluitor. E precum o rochie de matase, precum o broderie de dantela: clasic, stilat, diafan. Nu cred ca ma voi plictisi vreodata de el. Purtandu-l, ma simt romantica, visatoare, usor fragila. Persista foarte bine pe pielea mea. Un must have in special pentru femeile indragostite :)

Songes by Annick Goutal 3.38 out of 5 based on 33 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Songes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Songes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Songes dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Songes de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Guerlain Samsara Eau de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Caron Aimez - Moi Keiko Mecheri Loukhoum Guerlain L'Instant Magic Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Annick Goutal Un Matin d`Orage Boucheron Boucheron Amouage Dia pour Femme Guerlain Insolence By Kilian Back to Black Amouage Amouage Lyric Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Frederic Malle Carnal Flower Amouage Ubar Givenchy Ange ou Demon Juliette Has A Gun Lady Vengeance