Designeri » A » Floral « Grupuri

Un Matin d`Orage Annick Goutal de dama

Un Matin d`Orage Annick Goutal de dama Imagini Un Matin d`Orage Annick Goutal de dama Imagini Un Matin d`Orage Annick Goutal de dama Imagini Un Matin d`Orage Annick Goutal de dama Imagini

Un Matin d`Orage de Annick Goutal este un parfum Floral de dama. Un Matin d`Orage a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Isabelle Doyen. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi, ghimbir si note verzi; notele de mijloc sunt gardenie, magnolie, Champaca si iasomie; Nota de baza este lemn de santal.

lamaie de Amalfi ghimbir note verzi

gardenie magnolie Champaca iasomie

lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Un Matin d`Orage by Annick Goutal.

She Wood Velvet Forest Wood

Un Matin d`Orage Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Iată și ciuperca potrivita pentru nasul și pielea mea, ambele sucite și răutăcioase din cale afară.

Spun din start: nu îmi plac florile albe, nu mă omor după nișă, acvaticele nu sunt genul meu.

DAR:aceasta creație ciudata și surprinzătoare îmi place de mooooor, mă face fericita. E un parfum umed cu o gardenie acvatica și ciupercoasa, ca un sol foios de pădure îmbibat de ploaia de ieri seara. E reavăn și îndescriptibil, feminin, poetic și atemporal. Abia la a 5 sau 6-a purtare i-am simțit șarmul și am cedat impulsului de a-l cumpăra cu orice preț. Nu regret, este parfumul cel mai puțin parfum din câte posed, însă mă umple de bucurie. Are în el o poezie franco-japoneza, cele doua lumi și culturi pe care le divinizez fafără drept de apel. Delicat, mixând notele de apa, gardenie, lotus, ghimbir și, da, ciuperci de pădure, de UMdO nu mă satur niciodată.

Și Cum au scos de curând și EDP, abia aștept sa-mi întind degetele și spre varianta aceea.

O gardenie uda, proaspata, carnoasa, dar nu dulce... miroase mai degraba ca si cand ai mirosi gardenia scoasa din pamant si ai simti radacina plina de pamant umed. Foarte interesant miros! Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 9/10

"Supercalafragalisticexpialadoshus" ce gardenie!!! Cautarea gardeniei de impact, cu parfum apropiat de cel natural se pare ca a dat rezultat! Un Matin d`Orage miroase a aburii calzi iesiti din pamant dupa o scurta rafala de furtuna intr-o dimineata de iulie. Gardenia alba, laptoasa si carnoasa emana un miros voluptuos. O floare capricioasa ce se lasa greu portretizata in parfum, a fost aici ademenita cu note verzi si ozonice, astfel fiindu-i surprins chipul senzual. Impart cu voi bucuria unui cadou formidabil. Multumesc Hertha! You made my day!

Un Matin d`Orage by Annick Goutal 3.76 out of 5 based on 20 ratings and 3 user reviews

Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 1.7 oz for Women
Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 1.7 oz for Women
Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Unboxed for Women
Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Unboxed for Women
FragranceX.com
Eau De Toilette 1.7oz
Un Matin D'orage Perfume by Annick Goutal, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Toilette Spray New Packaging 50ml 1.7oz
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Toilette Spray New Packaging 50ml 1.7oz
Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Women
FragranceX.com
Eau De Toilette 3.4oz
Un Matin D'orage Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Beautyspin.com
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Toilette Spray New Packaging 100ml 3.4oz
Eau De Parfum 3.4oz
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Parfum Spray New Packaging 100ml 3.4oz
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Parfum Spray New Packaging 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Un Matin d`Orage fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Un Matin d`Orage, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Un Matin d`Orage dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Un Matin d`Orage de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Prada Infusion d'Iris Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Insolence Eau de Parfum By Kilian Back to Black Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Frederic Malle Carnal Flower Annick Goutal Songes Christian Dior Hypnotic Poison Cartier Baiser Vole Keiko Mecheri Loukhoum Serge Lutens Datura Noir Juliette Has A Gun Lady Vengeance Atelier Cologne Vanille Insensee Amouage Dia pour Femme By Kilian Beyond Love Caron Aimez - Moi Guerlain Samsara Eau de Parfum Guerlain Idylle Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia