Designeri » A » Oriental Vanilat « Grupuri

Vanille Exquise Annick Goutal de dama

Vanille Exquise Annick Goutal de dama

migdale
Vanille Exquise Annick Goutal de dama Imagini

Vanille Exquise de Annick Goutal este un parfum Oriental Vanilat de dama. Vanille Exquise a fost lansat in 2004. Vanille Exquise a fost creat de Isabelle Doyen si Camille Goutal. Parfumul prezinta aglica, migdale, vanilie, mosc, lemn de santal si lemn de guaiac.

aglica migdale vanilie mosc lemn de santal lemn de guaiac

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Exquise by Annick Goutal.

Vanille Exquise Recenziile parfumurilor

O vanilie foarte suava, fara prea multa dulceata, dar cu un iz usor picant. Din pacate parfumul este aproape inexistent pe pielea mea, iar in maxim o ora dispare complet, asadar... nu stiu de ce mi l-as dori. Siaj si persistenta reduse. Evaluare: 6/10

Un parfum iesit din comun cu o nota dominanta de vanilie pentru cei care fug de vanilie. Mie imi da o stare de confort mirosul lui, este fin si invaluitor, vanilia naturala fiind ciupita de o nota contrastanta, usor intepatoare ca de anason. Chestia asta asigura un echilibru in parfum si il impiedica sa devina prea dulce. Mirosul este liniar, foarte bland si cald. Putine parfumuri Goutal emana caldura si sunt asa de usor de purtat. In Franta se fabrica niste papusi pentru copii mici foarte calitative, moi si usoare ale caror capsoare miros la fel ca Vanille Exquise, imediat am asociat mirosul lui cu bebelusul Corolle al fetitei mele.
Un parfum care te alinta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Annick Goutal Vanille Exquise fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Annick Goutal Vanille Exquise, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Exquise dupa Annick Goutal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Exquise de Annick Goutal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Amouage Amouage Lyric Woman Keiko Mecheri Peau de Peche Montale Chocolate Greedy Montale Intense Tiare Parfumerie Generale Praline de Santal Guerlain La Petite Robe Noir By Kilian Back to Black Lorenzo Villoresi Teint de Neige Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Keiko Mecheri Loukhoum Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir L`Artisan Parfumeur Drôle de Rose Penhaligon`s Artemisia MDCI Parfums Invasion Barbare Frederic Malle Portrait of a Lady Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Frederic Malle En Passant The Different Company Sublime Balkiss