Designeri » A » Lemnos Aromatic « Grupuri

Quorum Antonio Puig de barbati

Quorum Antonio Puig de barbati

tabac
Quorum Antonio Puig de barbati Videouri
Quorum Antonio Puig de barbati Imagini Quorum Antonio Puig de barbati Imagini Quorum Antonio Puig de barbati Imagini

Quorum de Antonio Puig este un parfum Lemnos Aromatic de barbati. Quorum a fost lansat in 1981. Quorum a fost creat de Carlos Benaim, Max Gavarry si Rosendo Mateu. Notele de varf sunt pelin, chimion, grapefruit, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt ciclama, pin, garoafa, lemn de santal, paciuli si iasomie; Notele de baza sunt pielarie, ambra, lichen si tutun.

pelin chimion grapefruit bergamot lamaie

ciclama pin garoafa lemn de santal paciuli iasomie

pielarie ambra lichen tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Quorum by Antonio Puig.

Polo

Quorum Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Ar putea fi predecesorul parfumurilor actuale din categoria "lemnos-aromatic"? Sau au fost și altele înaintea sa? Este,în orice caz,o creație avangardistă pentru vremea lui.Acum poate părea ușor depășit : notele sale sunt extrem de puternice,dar parcă necizelate.Parcă nu ar exista liantul care să le lege între ele,trecerea este cam bruscă de la o notă la cealaltă.
Nu simt nota de tutun din final,iar cea de pielărie este firavă,firavă și acoperită de un "munte de verde" :pin,paciuli,lichen.
Ciclama si iasomia nu există,garoafa este,dar nu poate "respira" din cauza pinului!
Trebuie aplicat cu moderație,poate cauza migrene.
Cu toate acestea,nu spun că nu-mi place.Cand "se calmeaza" este mai plăcut și i s-ar putea găsi,cred,ocazia pentru a fi purtat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Antonio Puig Quorum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Antonio Puig Quorum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Quorum dupa Antonio Puig. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Quorum de Antonio Puig reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
Azzaro Azzaro Now Men Annick Goutal Duel Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Fraicheur Giorgio Armani Emporio Armani For Him 2008 Giorgio Armani Armani Code Casino Limited Edition 2008 Fabi Fabi Per Lui Calvin Klein CK Free Avon Avon Jet Homme Memo Moon Safari D.S. & Durga Cowboy Grass Arno Sorel Shaman Silver LR Agent XY