Designeri » A » Oriental « Grupuri

Perfume Calligraphy Rose Aramis unisex

Perfume Calligraphy Rose Aramis unisex

Perfume Calligraphy Rose de Aramis este un parfum Oriental unisex. Perfume Calligraphy Rose a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Trudi Loren. Notele de varf sunt sovarf (oregano), sofran si caprifoi; notele de mijloc sunt trandafir turcesc, smirna, styrax si lavanda; Notele de baza sunt labdanum, mosc, Ambergris si olibanum.

sovarf (oregano) sofran caprifoi

trandafir turcesc smirna styrax lavanda

labdanum mosc Ambergris olibanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Perfume Calligraphy Rose by Aramis.

Roses Vanille
PG13 Brulure de Rose
David Yurman Limited Edition
Lalique Le Parfum

Perfume Calligraphy Rose Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Am testat acest parfum pe îndelete și primul lucru care m-a izbit a fost mirosul pe care l-am întâlnit în magazinele din Nessebar. Pe piele își fac simțită prezenta smirna și olibanumul alături de un vag iz de mosc și ambra. Simt și niște condimente dar nu sunt în stare sa spun ce sunt decât dacă mă uit în lista de note.
Ca și creație olfactiva este wow! Dar nu îl văd cum s-ar putea purta. Pe o femeie trandafirul vine frumos dar restul ingredientelor îi dă o chestie... nu știu ce cuvânt să folosesc, am unul în minte dar este nerecomandat :)).
Cu el ma simt de-a dreptul pueril.
Persistenta este buna, siajul moderat.
Concluzia : îmi place sa îl miros nu să îl port. 8/10

laura24
laura24

Lalique le parfum dar fara dafin ceea ce e un lucru pozitiv.Seamana si cu mancera Roses vanille doar ca e mai complex decat acesta si mai puternic ca longevitate.
frumos trandafir,vanilat fume iam iam..
Unisex nici vorba ..este feminin 100%.

Catalin1981

Nu stiu de ce, dar acest parfum miroase pe mine a Tom Ford Black Orchid. Am observat asta dupa multe ore de la primul puf. Nu inteleg de ce,pentru ca sunt compozitii total diferite

lapisom
lapisom

Parfumul este unul pentru cunescatori... e foarte buna ideea de a testa intai esantionul si sunt foarte economice ca pret. Acum ca se schimba anotimul eu recomand aromele orientale si intradevar acest parfum lasa in urma o aroma bigata de trandafiri.

annamari
annamari

?10Am citit la un comentariu, ca parca ar fi sora mica al lui Limited edition de la David Yurman. Si e chiar asa. Cum a scris si mariadid: parca are si oud in compozitie. Daca va uitati la varianta engleza al paginii fragrantica, acolo toate parfumurile cu care se compara contin oud.
Mie foarte mult imi place, dar o recomand numai pentru iubitorii de trandafir. Categoric tot parfumul de invarte in jurul trandafirului.
Calitatea, persistenta, siajul f. bune. Da, da, cum a scris si mariadid, pret bun. Pentru cei nesiguri: are si esantion de 1 ml pe Aoro.

Catalin1981

Nu cred ca as putea descrie parfumul mai bine decat mariadid. Problema e ca l-am achizitionat pe caldura asta si pe cat de frumos miroase pe atat de mult trebuie sa astept sa se racoreasca afara.Într-adevăr are frumusetea si forta unui parfum de nisa.

De-a lungul timpului, de cand testez parfumuri, am facut greseala sa evit firmele nu atat de cunoscute care produc si parfumuri, avand convingerea falsa ca nu au parfumuri de calitate! MARE GRESEALA... Chair exista parfumuri bune si la firmele mai putin cunoscute, sau la cele care nu vand foarte scump! Asa este si parfumul de fata...
Este un parfum creat in stilul celor de nisa, si prezinta un trandafir dulce, dens, aromat, puternic, in stil oriental. Parfumul imi aminteste instant de Roses Vanille de la Mancera, fiind un trandafir zaharisit, opulent. Parca ar contine si un strop de oud, atat de intens si oriental miroase. Este o surpriza deosebit de placuta pentru mine si il recomand cu drag tuturor celor care iubesc Roses Vanille de la Mancera, sau Brulure de Roses de la Parfumerie Generale, cu ambele seamana bine. Ca si la parfumurile de nisa, ingredientee imi par de calitate buna, siajul si persistenta sunt de asemenea bune! Trece instant in lista mea de dorinte! Se gaseste pe Aoro la pret foarte bun! Evaluare: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Aramis Perfume Calligraphy Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Aramis Perfume Calligraphy Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Perfume Calligraphy Rose dupa Aramis. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Perfume Calligraphy Rose de Aramis reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Xerjoff More Than Words Christian Dior Miss Dior Le Parfum Tom Ford Black Orchid Amouage Memoir Woman Keiko Mecheri Attar de Roses Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dune Frederic Malle Portrait of a Lady Mancera Roses Vanille Yves Saint Laurent Opium Christian Dior Hypnotic Poison Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Guerlain Insolence Cartier La Panthere Robert Piguet Petit Fracas Juliette Has A Gun Lady Vengeance Hermes Kelly Caleche Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Fragonard Grain de Soleil