Designeri » A » Floral « Grupuri

In Red Armand Basi de dama

In Red Armand Basi de dama

In Red Armand Basi de dama Imagini In Red Armand Basi de dama Imagini

In Red de Armand Basi este un parfum Floral de dama. In Red a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt ghimbir, mandarina, bergamot si cardamom; notele de mijloc sunt crin, iasomie, frunza de violeta, trandafir, coacaze negre, piper roz si bujor; Notele de baza sunt lemn de palisandru, lichen, note lemnoase, mosc alb, ambra, vanilie si pralina.

ghimbir mandarina bergamot cardamom

crin iasomie frunza de violeta trandafir coacaze negre piper roz bujor

lemn de palisandru lichen note lemnoase mosc alb ambra vanilie pralina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about In Red by Armand Basi.

In Red Recenziile parfumurilor

danyela
danyela

Fara sa il fi mirosit inainte, aveam o idee de cum o sa miroasa.
Prima impresie a fost ca miroase ca o garoafa piparata, din aceea fara dulceata. Apoi m-am uitat in note si nu am vazut garoafa nicaieri.
Azi, am facut un dus, am luat-o de la capat. Notele de varf sunt ghimbir si bergamot. Imi place combinatia aceasta de spicy - citric, aceeasi este si la Armani White, doar ca in notele de mijloc.
Dupa 20 minute, devine dulce, se simte crin, iasomia foarte bine. Insa si ghimbir isi ascute "dintii". Miros e dulce - iute, iar iutele iti intra direct in creier. Abia dupa 2 ore iuteala se modereaza si ramane iasomia, mosc si notele lemnoase.
Per total a fost o experienta unica. Intradevar, evoca un aer de femme falate, imbracata in rosu. E un parfum care poate fi purtat in orice moment al zilei, pentru o femeie indrazneata.
Are sanse mari sa ma indragostesc de el. Siaj este moderat, dureaza in jur de 6 ore. (varianta EDT)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Armand Basi In Red fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Armand Basi In Red, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica In Red dupa Armand Basi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre In Red de Armand Basi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain My Insolence Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Elie Saab Le Parfum Guerlain L'Instant Magic Guerlain L'Instant de Guerlain Chopard Wish Laura Biagiotti Essenza di Roma Chanel Coco Eau de Parfum Tom Ford Black Orchid Christian Dior Pure Poison Guerlain Idylle Eau Sublime Yves Rocher So Elixir Eau de Parfum Chloe Love Annick Goutal Songes Pierre Balmain Ambre Gris Christian Dior Miss Dior (new) Lalique Lalique Le Parfum Chanel Chance Eau Tendre Yves Saint Laurent Opium