Designeri » A » Lemnos Condimentat « Grupuri

Arrogance Pour Homme Arrogance de barbati

Arrogance Pour Homme Arrogance de barbati

Arrogance Pour Homme de Arrogance este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Arrogance Pour Homme a fost lansat in 1982. Notele de varf sunt bergamot, lavanda si piper; notele de mijloc sunt tutun, muscata, cedru si miere; Notele de baza sunt ambra, lichen, vetiver, paciuli si labdanum.

bergamot lavanda piper

tutun muscata cedru miere

ambra lichen vetiver paciuli labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Arrogance Pour Homme by Arrogance.

Arrogance Pour Homme Recenziile parfumurilor

Brian
Brian

In primul rand notele listate aici, pe Fragrantica, nu corespund. Intr-adevar, nota de paciuli este cea mai dominata, este insa insotita de multa piele si civet. Nici urma de tabac.

Personal cred ca se aseamana destul de mult cu clasicul Kouros in deschidere, si cu Givenchy Gentleman in drydown.

Nu mi se pare atat de polarizant ca YSL-ul, insa tot nu l-as vedea un parfum agreat de toata lumea. Poate parea prea agresiv sau chiar demodat, mai ales in comparatie cu creatiile moderne. Eu il gasesc insa diferit, indraznet si atemporal.

Eu am gasit versiunea reformulata in 2000, produsa de The First SPA Milano. Am citit ca variantele vintage EDT si EDP ar fi mult mai puternice. Eu ma multumesc cu performantele variantei pe care o detin, 8h+ longevitate si cam 4 de proiectie foarte buna.

Arrogance Pour Homme by Arrogance 5.00 out of 5 based on 1 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Arrogance Arrogance Pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Arrogance Arrogance Pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Arrogance Pour Homme dupa Arrogance. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Arrogance Pour Homme de Arrogance reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Condimentat
Oriflame Frey Fendi Fendi Uomo L`Erbolario China Burberry Burberry London Special Edition for Men Coty Stetson Black Ferrari Ferrari Uomo Cinq Mondes Rituel de Java O Boticario Egeo Dolce Smell Bent Violet Tendencies Farmacia SS. Annunziata Sofron Bath and Body Works Oak Ex Floribus Vinis Fragranza Nº 6 Piper Officinarum